Isak «Nyukasl» bilan shartnoma uzaytirmadi
«Nyukasl» jamoasining hujumchisi Aleksandr Isak klub tomonidan taklif qilingan shartnoma uzaytirilishini rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda The Times nashri o‘z manbalariga tayangan holda xabar berdi. Isak boshqa jamoaga o‘tish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqchi ekanligini ma’lum qilgan.
U o‘z fikrini «Nyukasl» rahbariyatiga yetkazgan, bu haqda avvalroq ham xabarlar tarqalgan edi. Hozirgi shartnoma Aleksandr Isak bilan 2028 yilning o‘rtalarigacha, ya’ni yana uch mavsum davomida amal qiladi.
Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 120 million yevroga baholamoqda. «Nyukasl» safida Isak 109 ta o‘yinda maydonga tushib, 62 ta gol urgan va 11 ta golga uzatma bergan.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini tasdiqlaydi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv bo‘yicha kelajakda qanday qaror qabul qilinishi aniq emas.

Исаак не продлил контракт с «Ньюкаслом»
Нападающий команды «Ньюкасл» Александр Исаак отказался от продления контракта, предложенного клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом издание The Times сообщило, ссылаясь на свои источники. Исаак заявил, что рассматривает возможность перехода в другую команду.
Он донес свое мнение до руководства «Ньюкасла», о чем ранее также поступали сообщения. Текущий контракт с Александром Исааком действует до середины 2028 года, то есть еще три сезона.
Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 120 миллионов евро. В составе «Ньюкасла» Исаак провел 109 матчей, забил 62 гола и отдал 11 голевых передач.
Эти показатели подтверждают, что он является важным игроком для команды. Неясно, какое решение будет принято в будущем по соглашению между клубом и футболистом.