Muxin Sochiga ijaraga o‘tishga yaqin turibdi
CSKA jamoasining yarim himoyachisi Maksim Muxin klubni almashtirish arafasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli o‘yinchi «Sochi» klubiga ijaraga o‘tish uchun tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tdi va yaqin orada janubiy jamoa bilan shartnoma imzolaydi. Ushbu kelishuv ijara muddati bir yilni tashkil etadi va unda futbolchining to‘liq transferi imkoniyati ham nazarda tutilgan.
«Sport-Express» nashrining ma’lumotiga ko‘ra, «Sochi» jamoasi ijara muddati tugagach, futbolchining huquqlarini bir million yevroga sotib olish imkoniga ega bo‘ladi. Muxin 2024/25 yilgi mavsumda CSKA safida faqat bitta o‘yinda maydonga tushdi.
U deyarli butun o‘tgan yilni og‘ir jarohatdan so‘ng sog‘ligini tiklashga sarflagan. 2023 yil oktabr oyida u tizzasining kesilgan to‘g‘ri bog‘lamini jarohatlagan edi.
Hozirda futbolchi sog‘lig‘i yaxshilanib, yangi jamoasida faoliyatini davom ettirishga tayyorlanmoqda.

Мухин близок к тому, чтобы переехать в аренду в Сочи
Полузащитник команды ЦСКА Максим Мухин находится на грани смены клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
23-летний игрок успешно прошел медицинское обследование для перехода в клуб «Сочи» и вскоре подпишет контракт с южной командой. Данное соглашение предполагает аренду на срок в один год, а также возможность полного трансфера игрока.
По информации издания «Спорт-Экспресс», команда «Сочи» сможет выкупить права на игрока за один миллион евро по истечении срока аренды. Мухин в сезоне 2024/25 года сыграл только в одном матче за ЦСКА.
Он почти весь прошлый год провел, восстанавливаясь после тяжелой травмы. В октябре 2023 года он повредил крестообразную связку колена.
В настоящее время футболист восстанавливает здоровье и готовится продолжить карьеру в новой команде.