CSKA jamoasi maydon markazini yosh argentinalik futbolchi bilan mustahkamlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva klubi 20 yoshli yarim himoyachi Lionel Verdeni ijaraga olish bo‘yicha kelishuvga yaqin turibdi. U hozirda Argentinaning Santa-Fe shahridagi Union klubida o‘ynaydi.
Jurnalist Julian Bukkolini ma’lumotiga ko‘ra, futbolchi ertalab jamoa a’zolari bilan xayrlashib, Rossiyaga uchishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Lionel Verde 2024 yil boshidan beri Union jamoasining asosiy tarkibida maydonga tushmoqda.
Shu vaqt ichida u barcha musobaqalarda jami 34 o‘yinda qatnashib, to‘rt bor raqiblar darvozasini ishg‘ol qilgan. Futbolchining Argentina klubi bilan imzolagan shartnomasi 2027 yil oxirigacha amal qiladi.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 600 ming yevro deb baholamoqda. Ushbu o‘tish CSKA jamoasining markaziy chizig‘ini kuchaytirishga xizmat qiladi.

ЦСКА арендовал молодого аргентинского полузащитника
Команда ЦСКА укрепляет центр поля молодым аргентинским футболистом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Московский клуб близок к соглашению об аренде 20-летнего полузащитника Лионеля Верде. В настоящее время он играет за клуб "Унион" из города Санта-Фе в Аргентине.
По информации журналиста Джулиана Букколини, футболист утром прощается с членами команды и готовится к вылету в Россию. Лионель Верде с начала 2024 года выступает в основном составе команды "Унион".
За это время он принял участие в 34 матчах во всех турнирах и забил четыре гола. Контракт футболиста с аргентинским клубом действует до конца 2027 года.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 600 тысяч евро. Этот переход послужит для укрепления центральной линии команды ЦСКА.