Araz-Naxchivan Arisni 2:1 hisobida yutdi
«Араз-Нахчыван» jamoasi Konferensiyalar ligasida o‘z maydonida «Aris» jamoasiga qarshi o‘yin bilan start berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning dastlabki daqiqalarida Felipе Santos markazdan darvozabon bilan yuzma-yuz chiqib, to‘pni chap burchakka yo‘lladi, ammo hakamlar ofsayd holatini aniqlab, mezbonlarning golini hisobga olmadi. Ikkinchi bo‘limda Ba-Muaka Simakala markazdan oldinga chiqib, 23 metrdan chap burchakka zarba berdi, darvozabon sakrab, to‘pga tegishga muvaffaq bo‘ldi.
66-daqiqada mehmonlar tezkor hujum uyushtirib, Lorenzo Moron chap tomondan 18 metrdan zarba berdi va hisobni ochdi – 0:1. 75-daqiqada Sharl Boli o‘ng qanotdan darvozabon bilan yuzma-yuz chiqdi, ammo uni mag‘lub eta olmadi.
Grek himoyachilari to‘pni Santosga yo‘lladi, u esa o‘n metr masofadan kuchli zarba bilan o‘ng burchakka yo‘lladi – 1:1. Uch daqiqa o‘tib, Nunu Rodriges o‘ng tomondan raqiblarni aldab, markazga uzatma berdi.
Patrik Andrade 15 metrdan to‘pni o‘ng burchakka aniq yo‘lladi, darvozabon zarbani ushlay olmadi – 2:1. Mezbonlar yana tezkor hujum uyushtirib, Amidu Keyta o‘ng qanotdan darvozabon bilan yuzma-yuz chiqib, yaqin tirqishga zarba berdi.
Bugungi o‘yinda Ozarbayjon jamoasi g‘alaba qozondi, yakuniy natija esa bir hafta o‘tgach aniqlanadi. O‘yin protokoli: Araz-Naxchivan 2:1 Aris Saloniki.

Араз-Нахчиван выиграл у Ариса со счетом 2:1
Команда «Араз-Нахчыван» стартовала в Лиге конференций с игры против команды «Aris» на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первые минуты встречи Фелипе Сантос вышел один на один с вратарем и отправил мяч в левый угол, но судьи зафиксировали офсайд и гол хозяев не был засчитан. Во втором тайме Ба-Муака Симакала вышел вперед и нанес удар с 23 метров в левый угол, вратарь прыгнул и сумел коснуться мяча.
На 66-й минуте гости организовали быструю атаку, Лоренцо Морон нанес удар с 18 метров с левой стороны и открыл счет – 0:1. На 75-й минуте Шарль Боли вышел один на один с вратарем с правого фланга, но не смог его переиграть.
Греческие защитники отправили мяч Сантосу, который мощным ударом с десяти метров направил его в правый угол – 1:1. Три минуты спустя Нуну Родригес, обыграв соперников справа, сделал передачу в центр.
Патрик Андраде точно отправил мяч в правый угол с 15 метров, вратарь не смог поймать удар – 2:1. Хозяева снова организовали быструю атаку, Амиду Кейта вышел один на один с вратарем с правого фланга и нанес удар в ближний угол.
Сегодня в игре победила команда Азербайджана, окончательный результат будет определен через неделю. Протокол игры: Араз-Нахчван 2:1 Арис Салоники.
Голы забили: на 66-й минуте Морон Лоренцо (0:1), на 75-й минуте Сантос Фелипе (1:1), на 78-й минуте Андраде Патрик (2:1). Встреча проходила на стадионе «Далга Арена» в городе Баку.