Uvarov: Dinamo haqida xulosani kechroq qilish kerak
Aleksandr Uvarov, Moskva “Dinamo” jamoasining sobiq darvozaboni, jamoaning o‘yini haqidagi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uvarovning ta’kidlashicha, mavsum yakunlari haqida hozircha aniq xulosa qilish erta. Avvalo, birinchi 5-6 tur natijalarini kuzatib borish kerak, shundan keyingina aniq fikrga kelish mumkin.
“Baltika” jamoasi bilan o‘yinda u hech qanday sezilarli o‘zgarish yoki ijobiy natija ko‘rmadi, deya ta’kidladi sobiq futbolchi. Shuningdek, Uvarov jamoaning bosh murabbiyi Valeriy Karpin faoliyatini yuqori baholadi va uning jamoaga kuchli ta’sir ko‘rsatganini aytdi.
Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida “Dinamo” Kaliningradning “Baltika” jamoasi bilan durang o‘ynab, bir ochko yo‘qotdi. O‘yin 1:1 hisobida yakunlandi.
Umuman olganda, mavsumning keyingi bosqichlari qanday kechishini vaqt ko‘rsatadi, hozircha esa jamoaning imkoniyatlari va kuchlari haqida aniq gapirish qiyin.

Уваров: О выводах по Динамо следует говорить позже
Александр Уваров, бывший вратарь московского "Динамо", поделился своими мыслями о игре команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Уварова, пока рано делать какие-либо окончательные выводы о результатах сезона. Прежде всего, необходимо следить за результатами первых 5-6 туров, только после этого можно будет прийти к определенному мнению.
В матче с командой "Балтика" он не заметил никаких значительных изменений или положительных результатов, отметил бывший футболист. Также Уваров высоко оценил работу главного тренера команды Валерия Карпина и сказал, что он оказал сильное влияние на команду.
В первом туре Российской Премьер-Лиги "Динамо" сыграло вничью с калининградской "Балтикой", потеряв одно очко. Игра завершилась со счетом 1:1.
В целом, как будут проходить следующие этапы сезона, покажет время, пока же трудно говорить о возможностях и силах команды.