Beshiktosh Fernandesni sotishga tayyorlanmoqda
Turkiya klubi "Beshiktosh" yarim himoyachi Jedson Fernandesni sotish umidini saqlab qolmoqda, garchi futbolchi Yevrokuboklarga ro‘yxatga olingan va Yevropa Ligasi doirasidagi "Shaxtyor"ga qarshi o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushgan bo‘lsa ham. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Internet nashri "Yevro-Futbol.Ru" ma’lumotlariga ko‘ra, Fernandes ham klubni tark etishga qaror qilgan. Moskva "Spartak" jamoasi futbolchi bilan kelishuvga erishishga harakat qilmoqda.
Bir oz oldin esa Moskva "Dinamo" jamoasi ham ushbu futbolchiga qiziqish bildirgani haqida xabar berilgan edi. O‘tgan mavsumda 26 yoshli portugaliyalik markaziy yarim himoyachi klub darajasida 49 o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 3 ta samarali uzatma berdi.
Transfermarkt portali Fernandesning bozor qiymatini 18 million yevroga baholamoqda. Bu futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasi va uning transfer bozoridagi o‘rni haqida aniq tasavvur beradi.

Бешикташ готовится продать Фернандеса
Турецкий клуб "Бешикташ" сохраняет надежду на продажу полузащитника Жедсона Фернандеса, хотя футболист был внесен в список для еврокубков и выходил в основном составе в матче против "Шахтера" в рамках Лиги Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным интернет-издания "Евро-Футбол.Ру", Фернандес также решил покинуть клуб. Московский "Спартак" пытается достичь соглашения с футболистом.
Немного ранее также сообщалось, что московский "Динамо" проявляет интерес к этому футболисту. В прошлом сезоне 26-летний португалец, центральный полузащитник, провел 49 матчей на клубном уровне, забил 12 голов и сделал 3 результативные передачи.
Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость Фернандеса в 18 миллионов евро. Это дает четкое представление о вкладе футболиста в команду и его месте на трансферном рынке.