CSKA Verde transferini rasmiy tasdiqladi
Kiril Breydo, Toshkent shahridagi CSKA jamoasining kommunikatsiyalar bo‘yicha direktori, argentinalik futbolchi Lionel Verde haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 20 yoshli futbolchi, Argentinaning "Union Santa Fe" klubida markaziy yarim himoyachi sifatida o‘ynaydi. Avvalroq ma'lum bo‘lishicha, Verde Rossiya klubiga ijara asosida o‘tishi rejalashtirilgan.
Shartnomada futbolchining 80 foiz huquqlarini 3,4 million yevroga sotib olish imkoniyati ko‘zda tutilgan. Kiril Breydo so‘zlariga ko‘ra, Verde yaqin kunlarda Moskva shahriga borib tibbiy ko‘rikdan o‘tadi.
O‘tgan mavsumda Verde klub darajasida 21 ta o‘yin o‘tkazib, 3 ta gol urgan. Bu transfer klub uchun muhim voqea bo‘lib, futbolchining jamoaga qo‘shilishi sport natijalarini yaxshilashga xizmat qiladi.

CSKA Verde подтвердил трансфер
Кирилл Брейдо, директор по коммуникациям команды CSKA в Ташкенте, высказал мнение о аргентинском футболисте Лионеле Верде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он 20-летний футболист, играет в клубе Аргентины "Унион Санта-Фе" на позиции центрального полузащитника. Ранее стало известно, что Верде планируется перейти в российский клуб на условиях аренды.
В контракте предусмотрена возможность выкупа 80 процентов прав на футболиста за 3,4 миллиона евро. По словам Кирилла Брейдо, Верде в ближайшие дни отправится в Москву для прохождения медицинского обследования.
В прошлом сезоне Верде провел 21 матч на клубном уровне и забил 3 гола. Этот трансфер является важным событием для клуба, и присоединение футболиста послужит улучшению спортивных результатов.