Dinamo Minsk Konferensiyalar ligasida mag‘lub bo‘ldi
O‘yinning 28-daqiqasida mehmonlar safidan Fernando Medeyros chap qanotdan oldinga o‘tib, to‘pni uzoq darvoza tomon uzatdi. Bu vaziyatda Regi Lushkya jarima maydonchasi chizig‘idan to‘pni darvozaga aniq yo‘naltirib, hisobni ochdi – 0:1.
Shuningdek, Sumayla Bakayoko hujumda darvozabon bilan yuzma-yuz kelib, zarbasini darvozabon qo‘llariga tekkizdi. Ikkinchi bo‘limda Lushkya o‘ng qanotdan Bakayokoga to‘pni aniq uzatdi, ammo u darvozabonni aldab o‘tishga muvaffaq bo‘lmadi.
Bakayoko o‘ng qanotdan oldinga chiqib, markazga aniq pas berdi, lekin himoyachi Vadim Pigas uni to‘sib, o‘z darvozasining ustuniga zarba berdi. Keyinchalik Dushan Bakich jarima to‘pini chap darvoza ustuniga yaqin joyga yo‘naltirdi.
Bakayoko darvozabonni chalg‘itib, o‘ngga siljib, jarima maydonchasi chegarasidan to‘pni tarmoqka joyladi. 88-daqiqada Lushkya markazdan Bakayokoga uzatib, u jarima maydonchasi chizig‘idan past zarba bilan to‘pni o‘ng burchakka aniq yo‘naltirdi va hisob 0:2 bo‘ldi.
Albaniyaliklar o‘yinda faolroq ko‘rindi va g‘alaba qozondi. Biroq yakuniy natija javob uchrashuvida aniqlanadi.
O‘yinning protokoli bo‘yicha Minskning "Dinamo" jamoasi 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Jamoa tarkibida Denis Shpakovskiy, Vladislav Kalinin, Roman Begunov, Aleksey Gavrilovich, Fard Ibragim, Dmitriy Podstrelov, Maksim Myakish, Favaz Abdullahi, Ivan Bahar, Mustafa Jimet va Dushan Bakich maydonga tushdi.
Zaxiradagi o‘yinchilar orasida Evgeniy Malashevich, Ivan Shimakovich va boshqalar bor. Albaniya jamoasida esa Mario Daysinani, Abdurahman Fangaj, Eljon Sota, Arbenit Dzhemaily va boshqa futbolchilar ishtirok etdi.
Uchrashuv "Mezokyovesdi Varosi" stadionida bo‘lib o‘tdi. Yakuniy javob uchrashuvi natijasi asosida keyingi bosqichga kim o‘tishi aniqlanadi.

Динамо Минск проиграл в Лиге конференций
Во втором квалификационном раунде Лиги конференций команда "Динамо" из Минска вышла на поле против албанской команды "Эгнатиа". Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 28-й минуте матча Фернандо Медеирос из состава гостей прошел по левому флангу и сделал передачу на дальние ворота. В этой ситуации Реги Лушкя точно направил мяч в ворота с линии штрафной площади, открыв счет – 0:1.
Также Сумайла Бакайоко в атаке вышел один на один с вратарем, но его удар попал в руки вратарю. Во втором тайме Лушкя точно передал мяч Бакайоко с правого фланга, но ему не удалось обмануть вратаря.
Бакайоко вышел вперед с правого фланга и сделал точный пас в центр, но защитник Вадим Пигас его остановил, нанеся удар в штангу своих ворот. Позже Душан Бакич направил штрафной мяч вблизи левой штанги ворот.
Бакайоко, отвлекший вратаря, сместился вправо и забил мяч в сетку с границы штрафной площади. На 88-й минуте Лушкя передал мяч Бакайоко, который с линии штрафной площади низким ударом точно направил мяч в правый угол, и счет стал 0:2.
Албанцы выглядели активнее в игре и одержали победу. Однако окончательный результат будет определен в ответном матче.
По протоколу матча команда "Динамо" из Минска проиграла со счетом 0:2. В составе команды на поле вышли Денис Шпаковский, Владислав Калинин, Роман Бегунов, Алексей Гаврилович, Фард Ибрагим, Дмитрий Подстрелов, Максим Мякиш, Фаваз Абдуллахи, Иван Бахар, Мустафа Джимет и Душан Бакич.
На скамейке запасных были Евгений Малашевич, Иван Шимакович и другие. В албанской команде участвовали Марио Дайсини, Абдурахман Фангаи, Эльйон Сота, Арбенит Джемайли и другие футболисты.
Матч прошел на стадионе "Мезокйовешди Вароши". Окончательный результат ответного матча определит, кто пройдет в следующий этап.