Mashhur mahalliy murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy, Kamerun terma jamoasi bilan ishlagan mutaxassis, Moskva «Dinamo» jamoasining hozirgi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsum boshlanishidan oldin «oq-ko‘k» jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin bilan shartnoma imzoladi. Chempionatning birinchi turida jamoa turnirga yangi qo‘shilgan «Baltika» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Nepomnyashchiy «Sovetskiy sport» nashriga bergan intervyusida Karpinning uslubi shundayki, uning jamoalariga mexanizmning barcha detallari sifatli uyg‘unlashishi uchun vaqt kerakligini ta’kidladi. Hozircha esa juda qisqa vaqt o‘tganini qayd etdi.
Keyingi turda Rossiya Premer-Ligasida «Dinamo» jamoasi «Rostov» bilan o‘ynaydi. Ushbu o‘yin 26 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Bu bahs jamoaning mavsumdagi keyingi imkoniyatlarini sinovdan o‘tkazadi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilmoqda.

Непомнящий сказал, что не стоит ждать быстрого результата от Карпина
Известный местный тренер Валерий Непомнящий, специалист, работавший с национальной сборной Камеруна, высказал свое мнение о текущем состоянии московского «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед началом нового сезона «бело-голубая» команда подписала контракт с главным тренером Валерием Карпиным. В первом туре чемпионата команда сыграла вничью 1:1 с новички турнира «Балтикой».
Непомнящий в интервью изданию «Советский спорт» отметил, что стиль Карпина таков, что его командам нужно время для качественной синхронизации всех деталей механизма. Пока что прошло очень мало времени.
В следующем туре команда «Динамо» сыграет с «Ростовом» в Российской Премьер-Лиге. Этот матч состоится 26 июля.
Этот поединок проверит следующие возможности команды в сезоне и ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.