G‘adjiyev Makhachkala Dinamo chetlatilmaydi dedi
Mashhur sobiq murabbiy G‘adji G‘adjiyev, hozirda Makhachkala «Dinamo» jamoasi prezidenti lavozimida faoliyat yuritmoqda, yangi RPL mavsumidagi jamoasining istiqbollari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ushbu mavsum avvalgisiga qaraganda qiyin kechadi, ammo jamoa chetlatilmaydi. Murabbiy aytishicha, ko‘plab futbolchilarga boshqa klublar qiziqish bildirayotgani sababli vaziyat murakkab bo‘ladi.
Shuningdek, G‘adjiyev agar futbolchi munosib taklif olsa va o‘z roziligini bersa, uni «Dinamo»da ushlab qolish tarafdori emasligini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda, bu jamoaning debyut mavsumi bo‘lib, ular Rossiya chempionatining turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinni egallagan.
Yangi mavsumda jamoa o‘z imkoniyatlarini oshirishga intiladi va yuqori natijalarga erishish uchun harakat qiladi. Shunday qilib, G‘adjiyev jamoaning kelajagi uchun optimistik qarashga ega ekanligini bildiradi.

Гаджиев Махачкала Динамо не будет исключен сказал
Известный бывший тренер Гаджи Гаджиев, в настоящее время занимающий пост президента махачкалинского «Динамо», высказал мнение о перспективах своей команды в новом сезоне РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот сезон будет сложнее предыдущего, однако команда не будет исключена. Тренер отметил, что ситуация будет сложной из-за интереса многих футболистов со стороны других клубов.
Кроме того, Гаджиев подчеркнул, что если игрок получит достойное предложение и даст свое согласие, он не сторонник удержания его в «Динамо». В прошлом сезоне это был дебютный сезон команды, и они заняли одиннадцатое место в турнирной таблице чемпионата России.
В новом сезоне команда стремится увеличить свои возможности и будет прилагать усилия для достижения высоких результатов. Таким образом, Гаджиев заявляет о своем оптимистичном взгляде на будущее команды.