Germaniya terma jamoasi Adidasdan Nikega o‘tdi
Germaniya milliy terma jamoasi yetmish yil davomida Adidas brendi kiyimlaridan foydalanib kelgan bo‘lsa-da, 2027 yildan boshlab Nike brendiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu qaror milliy jamoa atrofida tarqalgan ba’zi noroziliklar va tanqidlarga bog‘liq bo‘lishi mumkin. Adidas bilan shartnoma tugashi natijasida jamoa nafaqat kiyimlarni almashtiradi, balki o‘zining mashg‘ulot bazasini ham o‘zgartiradi.
Hozirgi bazasi Xerttsogenaurax shahrida joylashgan bo‘lib, u Adidas kompaniyasiga tegishli edi. Shartnoma bekor qilinishi bilan ushbu baza bilan aloqalar uziladi.
Yangi mashg‘ulot bazasi Germaniyaning Tyuringiya mintaqasidagi Blankenhayn shahrida joylashadi. Qayd etilishicha, 2024 yilgi Yevropa chempionati davomida aynan shu bazada Angliya milliy jamoasi tayyorgarlik ko‘rgan va finalda Ispaniyaga mag‘lub bo‘lgan.
Bu o‘zgarishlar Germaniya terma jamoasi uchun yangi davr boshlanishini anglatadi. Terma jamoaning yangi uslub va sharoitlarda tayyorgarlik ko‘rishi uning kelajakdagi muvaffaqiyatlariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Сборная Германии перешла от Adidas к Nike
Сборная Германии, которая на протяжении семидесяти лет использовала одежду бренда Adidas, с 2027 года перейдет на бренд Nike. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение может быть связано с некоторыми недовольствами и критикой, возникшими вокруг национальной команды. В результате окончания контракта с Adidas команда не только сменит форму, но и изменит свою тренировочную базу.
В настоящее время база расположена в городе Хертцогенаурах и принадлежала компании Adidas. С отменой контракта связи с этой базой будут разорваны.
Новая тренировочная база будет находиться в городе Бланкенхайн в федеральной земле Тюрингия. Отмечается, что именно на этой базе национальная команда Англии готовилась к чемпионату Европы 2024 года и проиграла в финале Испании.
Эти изменения означают начало новой эпохи для сборной Германии. Ожидается, что подготовка команды в новых условиях и стиле положительно скажется на ее будущих успехах.