Karraskal «Dinamo»dan «Flamengo»ga o‘tadi
Braziliyaning «Flamengo» klubi Moskva «Dinamo» jamoasining yarimhimoyachisi Xorxe Karraskal bilan shartnoma imzolashga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Vene Kasagrande ma’lumotiga ko‘ra, braziliyalik klub kolumbiyalik futbolchining transferi bo‘yicha muhim masalalarni hal qilgan. Manba xabariga ko‘ra, tomonlar muzokaralarning yakuniy bosqichida bo‘lib, endi barcha huquqiy rasmiylashtirish ishlari futbolchining agenti Rodriges Lopes qo‘lida.
Lopes «Dinamo» rahbariyati bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqada bo‘lib, hujjatlarni rasmiylashtiradi. Oldinroq bildirilishicha, «Flamengo» va Moskva klubi o‘rtasida shartnoma shartlari kelishib olingan, transfer summasi 12 million yevro miqdorida belgilangani ma’lum qilingan.
Ushbu kelishuv futbolchining faoliyati uchun muhim bosqich bo‘lib, tomonlar o‘zaro manfaatni hisobga olgan holda kelishuvga erishmoqda. Transfer jarayoni yaqin kunlarda rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Карраскаль переходит из «Динамо» в «Фламенго»
Бразильский клуб «Фламенго» близок к подписанию контракта с полузащитником московского «Динамо» Хорхе Карраскалем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Вене Касагранде, бразильский клуб решил важные вопросы по трансферу колумбийского футболиста. Согласно источнику, стороны находятся на завершающем этапе переговоров, и теперь все юридические формальности находятся в руках агента футболиста Родригеса Лопеса.
Лопес находится в прямом контакте с руководством «Динамо» и оформляет документы. Ранее сообщалось, что условия контракта между «Фламенго» и московским клубом согласованы, сумма трансфера составит 12 миллионов евро.
Это соглашение является важным этапом в карьере футболиста, и стороны достигают соглашения, учитывая взаимные интересы. Ожидается, что процесс трансфера будет оформлен в ближайшие дни.