Jessi Derri «Kristal Pelas»dan «Chelsi»ga o‘tdi
18 yoshli hujumchi Jessi Derri faoliyatini Londondagi «Chelsi» klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur jurnalist Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, ikki klub o‘rtasida iste’dodli ingliz futbolchisini transfer qilish bo‘yicha kelishuvga erishildi. Kutilishicha, futbolchi juma kuni Germaniyada tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va keyin «Chelsi» bilan shartnoma imzolaydi.
2024/25 yilgi mavsumda Jessi Derri barcha musobaqalarda «Kristal Pelas» jamoasi safida 20 ta o‘yin o‘tkazib, 9 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi. Uning o‘yini jamoaga katta foyda keltirdi va yangi klubda ham muvaffaqiyatli faoliyat ko‘rsatishi kutilmoqda.
«Chelsi» jamoasi Derri bilan kelishuvni rasmiylashtirib, kelgusi mavsum uchun o‘z tarkibini kuchaytirmoqchi. Futbolchi yosh bo‘lishiga qaramay, o‘zini professional darajada namoyon eta oldi va kelajakda yanada yuksak natijalarga erishishi mumkin.

Джесси Дерри перешла из «Кристал Пэлас» в «Челси»
18-летний нападающий Джесси Дерри продолжит свою карьеру в лондонском клубе «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного журналиста Фабрицио Романо, между двумя клубами достигнута договоренность о трансфере талантливого английского футболиста. Ожидается, что футболист пройдет медицинское обследование в Германии в пятницу, а затем подпишет контракт с «Челси».
В сезоне 2024/25 Джесси Дерри провела 20 матчей за команду «Кристал Пэлас» во всех соревнованиях, забив 9 голов и отдав 2 голевые передачи. Его игра принесла команде большую пользу, и ожидается, что он также будет успешен в новом клубе.
Команда «Челси» хочет оформить соглашение с Дерри и усилить свой состав на следующий сезон. Несмотря на молодой возраст, футболист смог проявить себя на профессиональном уровне и в будущем может достичь еще более высоких результатов.