Osipenko nega Dinamoni Spartakdan afzal ko‘rdi
Moskva "Dinamo" jamoasi va Rossiya terma jamoasi himoyachisi Maksim Osipenko "Spartak"dan taklif bo‘lishiga qaramay, nega "oq-ko‘k" jamoani tanlagani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Osipenko "Dinamo"da murabbiy Valeriy Karpin boshchiligida o‘ynaydi, ular ilgari "Rostov" jamoasida uzoq yillar birga ishlashgan. Biroq futbolchining aytishicha, murabbiy qarori uning tanloviga asosiy sabab bo‘lmagan.
"Dinamo" bilan aloqam uzoq yillarga borib taqaladi. 2018 yilda "Fakel" jamoasida o‘ynab yurgan paytim bu yerga ko‘zdan kechirish uchun kelganman.
Hozirgi voqea ham uzoq davom etdi. "Dinamo" ko‘p vaqt qiziqish bildirgan.
Nega "Spartak" emas? Chunki "Dinamo", – deydi Osipenko "Chempionat" nashriga bergan intervyusida.
Himoyachining "oq-ko‘k" jamoa bilan shartnomasi 2028 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. 31 yoshli futbolchining transfer qiymati besh million yevroga teng.

Осипенко почему предпочел Динамо Спартаку
Защитник московского "Динамо" и сборной России Максим Осипенко рассказал, почему выбрал "бело-голубую" команду, несмотря на предложение от "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Осипенко играет в "Динамо" под руководством тренера Валерия Карпина, с которым они ранее долго работали в "Ростове". Однако, по словам футболиста, решение тренера не стало основной причиной его выбора.
«Моя связь с "Динамо" уходит корнями в долгие годы. В 2018 году, когда я играл в команде "Факел", я приехал сюда на просмотр.
Текущие события тоже длились долго. "Динамо" проявляло интерес в течение длительного времени.
Почему не "Спартак"? Потому что "Динамо", – сказал Осипенко в интервью изданию "Чемпионат".
Контракт защитника с "бело-голубой" командой рассчитан до 30 июня 2028 года. Трансферная стоимость 31-летнего футболиста составляет пять миллионов евро.