Kaliningradlik «Baltika» jamoasi 19 yoshli himoyachi Kirill Obonin bilan shartnoma imzolagani haqida xabar berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Zenit» jamoasidan ijaraga olingan bo‘lib, mavsum yakunigacha «Baltika» safida to‘p suradi. Bu haqda Kaliningrad klubi matbuot xizmati ma’lum qildi.
Kirill Obonin «Zenit-2» jamoasida o‘ynagan va joriy mavsumda 13 o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Jamoa murabbiyi Andrey Talalaev oldinroq «Baltika» yosh futbolchilarga ehtiyoj sezayotganini bildirgan edi.
U, ayniqsa, Sankt-Peterburg jamoasi tizimidan o‘tgan o‘yinchilarga urg‘u bergan. Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi ikkinchi turda «Baltika» 26 iyul kuni Moskva «Spartak» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
O‘yin mahalliy vaqt bilan soat 15:00 da boshlanadi. Ushbu uchrashuv «Baltika» jamoasi uchun muhim sinov bo‘ladi.

Балтика арендовала футболиста Кирилла Обонина
Калининградская команда «Балтика» сообщила о подписании контракта с 19-летним защитником Кириллом Обониным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он был арендован у команды «Зенит» и будет выступать за «Балтику» до конца сезона. Об этом сообщила пресс-служба калининградского клуба.
Кирилл Обонин играл за команду «Зенит-2» и в текущем сезоне выходил на поле в 13 матчах, забив один гол. Главный тренер команды Андрей Талалаев ранее заявлял, что «Балтика» нуждается в молодых футболистах.
Он особенно акцентировал внимание на игроках, прошедших через систему питерского клуба. В рамках второго тура Российской Премьер-Лиги «Балтика» 26 июля выйдет на поле против московского «Спартака».
Игра начнется в 15:00 по местному времени. Эта встреча станет важным испытанием для команды «Балтика».