Baltika jamoasi 19 yoshli himoyachi Kirill Obonin bilan ijaraga olish shartnomasini imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu kelishuv keyingi yil yozigacha amal qiladi va futbolchini sotib olish imkoniyatini o‘z ichiga oladi. Obonin Gazprom akademiyasida tarbiyalangan bo‘lib, professional darajada 2024 yil sentyabr oyida Zenit-2 jamoasida debyut qilgan.
Joriy mavsumda Uchinchi divizion B ligasida yosh himoyachi 13 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Kaliningradlik klub yangi futbolchi tezda jamoaga moslashib, yuqori natijalar uchun kurashda foyda keltiradi, deb ishonmoqda.
Rossiya Premer-ligasining birinchi turida Baltika Moskva Dinamo jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.

Команда Балтика арендовала Кирилла Обонина
Команда Балтика подписала контракт аренды с 19-летним защитником Кириллом Обониным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Соглашение будет действовать до следующего лета и включает возможность покупки футболиста. Обонин воспитанник академии Газпром и дебютировал на профессиональном уровне в сентябре 2024 года в команде Зенит-2.
В текущем сезоне в третьем дивизионе Б молодой защитник вышел на поле в 13 матчах и смог забить один гол. Калининградский клуб надеется, что новый футболист быстро адаптируется в команде и поможет в борьбе за высокие результаты.