Vitselning Yuventus transferi Zenit sabab to‘xtadi
Belgiya yarimhimoyachisi Aksel Vitsel, sobiq "Zenit" futbolchisi va hozirda erkin agent, 2016 yilda Turinning "Yuventus" klubiga o'tishga yaqin bo'lganini ma'lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Yuventus" ofisida tibbiy ko‘rikdan o‘tgan va transfer oynasi yopilishiga oz vaqt qolgan edi. Faqat "Zenit" klubining roziligini kutish qolgan edi, biroq Peterburg jamoasi oxirgi daqiqada tranzaktsiyani bekor qilgan.
O‘sha paytda murabbiy Allegrining uni jamoada ko‘rishni juda xohlagani aytiladi. Vitsel o‘zining aniq afzalliklari yo‘qligini, lekin maydonda ham, jamoa ichida ham foydali bo‘lishga hali ham qodir ekanini ta’kidladi.
U 2012 yildan 2017 yilgacha "Zenit" safida o‘ynagan, so‘ngra Xitoy, Germaniya va Ispaniyada faoliyatini davom ettirgan. 2025 yil iyun oyida "Atletiko"ni tark etib, hozirda erkin agent sifatida faoliyat yuritmoqda.

Трансфер Вицела в Ювентус остановился из-за Зенита
Полузащитник сборной Бельгии Аксель Вицел, бывший игрок "Зенита" и ныне свободный агент, сообщил, что в 2016 году был близок к переходу в клуб "Ювентус" из Турина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прошел медицинское обследование в офисе "Ювентуса", и оставалось совсем немного времени до закрытия трансферного окна. Оставалось только дождаться согласия клуба "Зенит", однако питерская команда в последний момент отменила сделку.
В то время говорилось, что тренер Аллегри очень хотел видеть его в команде. Вицел отметил, что у него не было четких преимуществ, но он все еще способен быть полезным как на поле, так и внутри команды.
Он играл за "Зенит" с 2012 по 2017 год, затем продолжил карьеру в Китае, Германии и Испании. В июне 2025 года он покинул "Атлетико" и в настоящее время выступает в качестве свободного агента.