Mostovoy: Yamal Messi darajasiga yetolmaydi
Sobiq Sovet Ittifoqi va Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan intervyusida «Barselona» jamoasining yarim himoyachisi Lamin Yamalni klub afsonasi Lionel Messi bilan taqqoslashga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Yamal kuchli futbolchi, ammo Messi darajasiga yetishi mumkin emas. Mostovoy ta’kidlashicha, Messi kabi bir mavsumda 50 ta gol urish imkonsiz.
Messi o‘z faoliyati davomida o‘nlab yillar davomida yuqori natijalarga erishgan, jumladan, 2012 yilda u 100 ga yaqin gol urgan va 50 ga yaqin assist amalga oshirgan. Mostovoy Messi va Krishtianu Ronalduni haqiqiy daholar deb atadi.
Hozirda 38 yoshli Messi Amerika Qo‘shma Shtatlarining «Inter Mayami» klubida o‘ynamoqda. Uning klub bilan shartnomasi 2025 yil qishida yakunlanadi va shartnomani uzaytirish masalasi hozircha noma’lum.

Mostovoy: Ямал не сможет достичь уровня Месси
Бывший полузащитник сборной СССР и России Александр Мостовой в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» прокомментировал сравнение полузащитника «Барселоны» Ламина Ямала с клубной легендой Лионелем Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Ямал — сильный футболист, но он не сможет достичь уровня Месси. Мостовой отметил, что забить 50 голов за сезон, как это делает Месси, невозможно.
Месси на протяжении своей карьеры добивался высоких результатов на протяжении десятилетий, в том числе в 2012 году он забил около 100 голов и сделал около 50 ассистов. Мостовой назвал Месси и Криштиану Роналду настоящими гениями.
В настоящее время 38-летний Месси играет за клуб «Интер Майами» в Соединенных Штатах. Его контракт с клубом истекает зимой 2025 года, и вопрос о продлении контракта пока остается неизвестным.