Gilyermo Abaskal Rossiyaga qaytishni xohlaydi
Gilyermo Abaskal, ilgari Spartak jamoasini boshqargan murabbiy, Rossiyaga qaytishni istaydi va Rossiya Premyer Ligasi yangiliklarini yaqindan kuzatib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda 36 yoshli ispan mutaxassis o‘zi ma’lum qildi. U doimo Rossiya Premyer Ligasi bilan bog‘liq voqealarni diqqat bilan kuzatib borishini aytdi va Rossiyaga qaytish uning asosiy orzularidan biri ekanini ta’kidladi.
Gilyermo Abaskal 2022 yil yozida Spartak jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan edi. U ispan murabbiy sifatida “qizil-oq” jamoani 2024 yil aprel oyining o‘rtalarigacha boshqargan, biroq jamoaning qoniqarsiz natijalari sababli lavozimidan ozod etilgan.
Hozirda Spartak jamoasining bosh murabbiyi sifatida Deyan Stankovich faoliyat yuritmoqda. Abaskalning Rossiyaga qaytish istagi va Premyer Ligadagi voqealarga qiziqishi uning sport sohasida faoliyatini davom ettirishga bo‘lgan intilishini ko‘rsatadi.

Гильермо Абаскаль хочет вернуться в Россию
Гильермо Абаскаль, ранее возглавлявший команду «Спартак», хочет вернуться в Россию и внимательно следит за новостями Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом 36-летний испанский специалист сообщил сам. Он сказал, что всегда внимательно следит за событиями, связанными с Российской Премьер-Лигой, и подчеркнул, что возвращение в Россию является одной из его главных мечт.
Гильермо Абаскаль был назначен главным тренером команды «Спартак» летом 2022 года. Он руководил «красно-белыми» до середины апреля 2024 года, но был освобожден от должности из-за неудовлетворительных результатов команды.
В настоящее время главным тренером команды «Спартак» является Деян Станкович. Желание Абаскаля вернуться в Россию и интерес к событиям в Премьер-Лиге демонстрируют его стремление продолжать свою карьеру в спортивной сфере.