Petrushin Rostov va Dinamo o‘yinini kutmoqda
Aleksey Petrushin, Moskva “Dinamo” jamoasining sobiq murabbiyi, “Dinamo” va “Rostov” o‘rtasidagi o‘yindan kutilayotgan natijalar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Rossiya chempionatining ikkinchi turi doirasida 26 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Petrushinning so‘zlariga ko‘ra, Valeriy Karpin sobiq jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
U “Rostov”da bir necha yil ishlagan va jamoani yaxshi biladi. Jonathan Alba esa Karpinni va uning talablarini yaxshi tushunadi.
Shu sababli, o‘yinni kuzatish qiziqarli bo‘ladi, dedi Petrushin “Sovetskiy sport” nashriga bergan intervyusida. Valeriy Karpin “Rostov”da 2017 yildan 2021 yilgacha va 2022 yildan 2025 yilgacha murabbiylik qilgan.
Uning ketishidan so‘ng, jamoani avval murabbiy-analitik bo‘lgan Jonathan Alba boshqara boshladi. “Dinamo” Rossiya chempionatining birinchi o‘yinida Kaliningradning “Baltika” jamoasi bilan 1:1 durang o‘ynadi.
Shu bilan birga, “Rostov” “Zenit”ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu o‘yinlar jamoalarning yangi mavsumdagi holati haqida ma’lumot beradi.

Петрушин ждет игры Ростов и Динамо
Алексей Петрушин, бывший тренер московского "Динамо", высказал свое мнение о ожидаемых результатах матча между "Динамо" и "Ростовом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч пройдет 26 июля в рамках второго тура чемпионата России. По словам Петрушина, Валерий Карпин будет играть против своей бывшей команды.
Он работал в "Ростове" несколько лет и хорошо знает команду. Джонатан Альба также хорошо понимает Карпина и его требования.
Поэтому наблюдать за игрой будет интересно, сказал Петрушин в интервью изданию "Советский спорт". Валерий Карпин тренировал "Ростов" с 2017 по 2021 год и с 2022 по 2025 год.
После его ухода команду возглавил бывший тренер-аналитик Джонатан Альба. "Динамо" в первом матче чемпионата России сыграло вничью 1:1 с калининградской "Балтикой".
В то же время "Ростов" проиграл "Зениту" со счетом 1:2. Эти игры дают информацию о состоянии команд в новом сезоне.