Petrushin Krasnodarni Lokomotivga qarshi favorit deb atadi
Toshkentning "Dinamo" jamoasining sobiq murabbiyi Aleksey Petrushin "Krasnodar" va "Lokomotiv" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Krasnodar" ushbu o‘yinda asosiy favorit bo‘lib, g‘alabani kamida bitta gol farqi bilan qo‘lga kiritishi kerak. Petrushin shuningdek, "Lokomotiv"ning jamoa tarkibini shakllantirishdagi yondashuvini ham maqtadi.
Uning fikricha, maydonda o‘n nafar rossiyalik futbolchi bo‘lishi juda quvonarli holatdir. Ushbu o‘yin 26 iyul kuni Rossiya chempionatining ikkinchi turida bo‘lib o‘tadi.
Birinchi turda "Krasnodar" va "Lokomotiv" mos ravishda "Pari NN" va "Sochi" jamoalarini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. So‘nggi beshta rasmiy uchrashuvda esa "Krasnodar" jamoasi biroz ustunlikka ega bo‘lib, ular o‘tgan yili katta hisobdagi g‘alaba qayd etishgan.
Umuman olganda, bu jamoalar o‘rtasidagi o‘yinlar teng kuchda kechmoqda, natijalar ko‘proq durang va bir-biriga yaqin hisoblarda bo‘lmoqda.

Петрушин назвал Краснодар фаворитом против Локомотива
Бывший тренер ташкентского "Динамо" Алексей Петрушин поделился своим мнением о матче между командами "Краснодар" и "Локомотив". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Краснодар" является основным фаворитом в этой игре и должен одержать победу с разницей как минимум в один гол. Петрушин также похвалил подход "Локомотива" к формированию состава команды.
По его мнению, наличие десяти российских футболистов на поле является очень радостным фактом. Эта игра состоится 26 июля в рамках второго тура чемпионата России.
В первом туре "Краснодар" и "Локомотив" соответственно одержали победы над командами "Пари NN" и "Сочи" с одинаковым счетом 3:0. В последних пяти официальных встречах команда "Краснодар" имела небольшое преимущество, они в прошлом году зафиксировали крупную победу.
В целом, игры между этими командами проходят в равной борьбе, результаты чаще всего заканчиваются вничью и с близкими счетами.