Lovchev Korodobani «Krasnodar»ning asosiy kuchi deb atadi
Futbol mutaxassisi Yevgeniy Lovchev shanba kuni kechqurun bo‘lib o‘tadigan “Lokomotiv” va “Krasnodar” jamoalari o‘rtasidagi bahsda g‘alaba qozonishda muhim rol o‘ynaydigan futbolchini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, “Krasnodar” jamoasi ustunlikka ega, chunki ularning safida maydonda kurashadigan, har bir to‘p uchun kurashib, raqibni siqib chiqaradigan Korodoba bor. Bundan tashqari, uy maydoni omili ham jamoaga yordam beradi.
Eslatib o‘tamiz, “Krasnodar” va “Lokomotiv” o‘rtasidagi o‘yin 26 iyul, shanba kuni kechqurun bo‘lib o‘tadi. Har ikkala klub birinchi turda o‘z raqiblarini 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
“Bullar” deb ataluvchi “Krasnodar” jamoasi Nijny Novgorod shahridan kelgan “Pari NN”ni mag‘lub qilgan bo‘lsa, “Lokomotiv” o‘z maydonida “Sochi” jamoasini yengdi. Hozirda har ikkala jamoa chempionat jadvalida yetakchi o‘rinlarni egallab turibdi.

Ловчев назвал Кордобу основной силой «Краснодара»
Футбольный специалист Евгений Ловчев в субботу вечером назвал футболиста, который сыграет важную роль в победе в матче между командами «Локомотив» и «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда «Краснодар» имеет преимущество, так как в их составе есть Кордоба, который борется на поле, сражается за каждый мяч и давит на соперника. Кроме того, фактор домашнего поля также помогает команде.
Напоминаем, что игра между «Краснодаром» и «Локомотивом» состоится 26 июля, в субботу вечером. Оба клуба в первом туре одержали победу над своими соперниками с счетом 3:0.
Команда «Краснодар», называемая «Быки», победила «Пари NN» из Нижнего Новгорода, в то время как «Локомотив» одержал победу над командой «Сочи» на своем поле. В настоящее время обе команды занимают ведущие позиции в таблице чемпионата.