Barselona Garsiyani tez ro‘yxatdan o‘tkazmoqchi
Ispaniya matbuoti xabariga ko‘ra, darvozabon Jo’an Garsiyaning agenti Xuanma Lopes yaqinda “Barselona” klubi sport direktori Deku bilan ishbilarmonlik uchrashuvi o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport.es sayti ma’lumotlariga ko‘ra, uchrashuvning asosiy mavzusi futbolchini yangi mavsum uchun rasmiy ro‘yxatdan o‘tkazish masalasi bo‘ldi. Ta’kidlash joizki, “Barselona” so‘nggi oylarda shunday muammolarga duch kelgan.
Masalan, klub oldin yarim himoyachi Dani Olmoni uzoq vaqt ro‘yxatdan o‘tkazolmay, uning jamoada qolishi xavf ostida qolgan edi. Jo’an Garsiya 2024/25 yilgi mavsumda “Barselona”ga iyun oyida “Espan’ola” klubidan o‘tib, 25 million yevro evaziga transfer qilingan.
24 yoshli darvozabon Ispaniya chempionatida 38 ta o‘yinda maydonga tushdi va shulardan sakkiztasida o‘z darvozasini daxlsiz saqladi. Ushbu ma’lumotlar klub faoliyati va futbolchining mavsumdagi ko‘rsatkichlari haqida aniq tasavvur beradi.
Shu bilan birga, “Barselona” klubi futbolchilarni ro‘yxatdan o‘tkazishda yuzaga keladigan qiyinchiliklarni bartaraf etishga harakat qilmoqda.

Барселона хочет быстро зарегистрировать Гарсию
По сообщению испанской прессы, агент вратаря Жоана Гарсии Хуанма Лопес недавно провел деловую встречу с спортивным директором клуба "Барселона" Деку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно данным сайта Sport.es, основной темой встречи стал вопрос официальной регистрации футболиста на новый сезон. Стоит отметить, что "Барселона" сталкивалась с такими проблемами в последние месяцы.
Например, клуб долго не мог зарегистрировать полузащитника Дани Ольмо, и его пребывание в команде оказалось под угрозой. Жоан Гарсия был трансферован в "Барселону" из клуба "Эспаньол" в июне за 25 миллионов евро на сезон 2024/25.
24-летний вратарь провел 38 матчей в чемпионате Испании и в восьми из них сохранил свои ворота в неприкосновенности. Эти данные дают четкое представление о деятельности клуба и показателях футболиста в сезоне.