Arteta: Arsenal mudofaasi uchun Moskera zarur
Londonning «Arsenal» jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta ilgari «Valensiya» jamoasida o‘ynagan Kristian Moskera bilan bog‘liq o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis jamoaning mudofaa chizig‘ini kuchaytirish zarurati haqida gapirdi. U o‘tgan mavsumda kadrlar yetishmasligi sababli muammolar yuzaga kelganini ta’kidladi.
Arteta ta’kidlashicha, jamoada yukni kamaytirish va ichki raqobatni oshirish talab etilgan. Muayyan vaqtda mudofaa chizig‘ida chuqurlik yetishmasligi aniq ko‘rinib qoldi.
Kristian Moskera jamoaga yordam berishi mumkin, chunki uning himoyachilardan farqli xususiyatlari mavjud. U jamoaga kuch va intilish olib kiradi, chunki o‘zini namoyon etishga kuchli istagi bor.
Albatta, unga klubning o‘yin falsafasiga moslashish uchun biroz vaqt kerak bo‘ladi, ammo uning kuchli tomonlari allaqachon ko‘zga tashlanmoqda, dedi Arteta klub rasmiy saytiga bergan intervyusida. Kristian Moskera jamoaning mudofaasini mustahkamlashda muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi yangi futbolchining imkoniyatlaridan samarali foydalanishga intilmoqda. Shunday qilib, «Arsenal» o‘zining mudofaa chizig‘ini kuchaytirib, kelgusi mavsumda yanada muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Артека: Арсеналу нужна Москера для защиты
Главный тренер лондонского «Арсенала» Микель Артета высказал свои мысли о Кристиане Москере, который ранее играл в команде «Валенсия». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист говорил о необходимости усиления оборонительной линии команды. Он отметил, что в прошлом сезоне возникли проблемы из-за нехватки кадров.
Артета подчеркнул, что в команде требуется снизить нагрузку и увеличить внутреннюю конкуренцию. В определенный момент стало очевидно, что в оборонительной линии не хватает глубины.
Кристиан Москера может помочь команде, так как у него есть отличительные черты от защитников. Он приносит команде силу и стремление, так как у него есть сильное желание проявить себя.
Конечно, ему потребуется немного времени, чтобы адаптироваться к игровой философии клуба, но его сильные стороны уже заметны, сказал Артета в интервью официальному сайту клуба. Ожидается, что Кристиан Москера сыграет важную роль в укреплении обороны команды.
Руководство команды и тренерский штаб стремятся эффективно использовать возможности нового игрока. Таким образом, «Арсенал» нацелен на усиление своей оборонительной линии и более успешную игру в следующем сезоне.