Mostovoy: Chernov o‘ynash uchun jamoani tark etishi kerak
Mostovoy so‘zlariga ko‘ra, Chernov o‘rnida yaxshi himoyachilar ko‘p bo‘lsa, u ijaraga berilishini izlash kerak. Agar futbolchi o‘ynashni istasa, u holda jamoani tark etishi lozim.
Shu bilan birga, Mostovoy "Sport-Express"ga bergan intervyusida bu fikrlarni ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, Nikita Chernovning agenti Vladimir Kuzmichyov ilgariroq himoyachining "Spartak"dan ketishi ustida ishlayotganini ma’lum qilgan edi.
Chernovning "qizil-oq" jamoasi bilan shartnomasi yana bir yil davom etadi. O‘tgan mavsumda u Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa safida atigi 11 ta o‘yin o‘tkazgan.
Bu holat futbolchining jamoadagi o‘rnini va kelajakdagi imkoniyatlarini qayta ko‘rib chiqishga sabab bo‘lmoqda. Jamoa va futbolchi uchun eng maqbul yechim topilishi kutilmoqda.

Мостовой: Чернов должен покинуть команду, чтобы играть
Бывший футболист московского "Спартака" Александр Мостовой прокомментировал информацию о том, что защитник Никита Чернов может в ближайшее время покинуть "красно-белых". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, если на место Чернова есть много хороших защитников, то ему стоит искать вариант на аренду. Если футболист хочет играть, то ему необходимо покинуть команду.
При этом Мостовой подчеркнул эти мысли в интервью "Спорт-Экспресс". Напомним, агент Никиты Чернова Владимир Кузьмичёв ранее сообщал, что работает над уходом защитника из "Спартака".
Контракт Чернова с "красно-белыми" продлится еще год. В прошлом сезоне он провел всего 11 матчей в составе команды под руководством Деяна Станковича.
Эта ситуация заставляет футболиста пересмотреть свое место в команде и будущие возможности. Ожидается, что будет найдено оптимальное решение как для команды, так и для футболиста.