Matbuotda Fransiya terma jamoasi yulduzi Kilian Mbappe o‘tgan yil yozgi Olimpiada tantanalarida olov tashuvchisi bo‘lishdan bosh tortgani haqidagi xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, hujumchi oxirgi olov tashuvchisi bo‘lishni xohlagani uchun bunday qaror qabul qilgan. Mbappe esa ijtimoiy tarmoqlarda ushbu ma’lumotni inkor etdi va buning haqiqatga to‘g‘ri kelmasligini ta’kidladi.
U o‘z fikrida shunday dedi: “Men Fransiya basketbol terma jamoasida o‘yin boshqaruvchi bo‘lishni ham xohlagan edim. Aslida men boshqa yerdagi ta’tilda edim.
Oxirgi olov tashuvchisi bo‘lishning mantiqi yo‘q, chunki men Olimpiadaga hech qanday aloqador emasman.” Yozgi Olimpiya o‘yinlari 2024 yil 26 iyuldan 11 avgustgacha Parij shahrida bo‘lib o‘tdi. Shu paytda Kilian Mbappe “Real” futbol klubi a’zosi edi.

Мбаппе заявил, что он не является носителем олимпийского огня
В прессе появились сообщения о том, что звезда сборной Франции Килиан Мбаппе отказался быть носителем олимпийского огня на летних Олимпийских играх прошлого года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, нападающий принял такое решение, потому что хотел быть последним носителем огня. Однако Мбаппе опроверг эту информацию в социальных сетях и подчеркнул, что это не соответствует действительности.
Он сказал: "Я также хотел бы быть разыгрывающим в сборной Франции по баскетболу. На самом деле я был в отпуске в другом месте.
Нет смысла быть последним носителем огня, потому что я не имею никакого отношения к Олимпиаде." Летние Олимпийские игры прошли с 26 июля по 11 августа 2024 года в Париже. В это время Килиан Мбаппе был членом футбольного клуба "Реал".