Koke: Atletiko Barselona va Real bilan kurashadi
Madridning «Atletiko» jamoasi sardori Koke kelgusi mavsumda «Barselona» va «Real» bilan raqobat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda «matraschilar» La Ligada kutilganidek uchinchi o‘rinni egalladi. Ular «ko‘k-binafsha» jamoasidan 12 ochko, «ko‘k-oq» jamoasidan esa sakkiz ochko ortda qolishdi.
Koke ta’kidlashicha, jamoa «Barselona» va «Real»ga qarshi kurash olib borishi kerak. Ular bundan kamiga rozi emas.
Jamoaning eng yuqori umidlari bor. Kelgusi mavsumda ikki gigant bilan bellashish uchun katta qadam tashlash zarur.
Koke shuningdek, bu maqsadga erishish uchun 200 foiz kuch sarflashga tayyor ekanliklarini aytdi. Yangi mavsumning birinchi turida «Atletiko» «Espanyol» jamoasiga qarshi safarda o‘ynaydi.
Uchrashuv 17 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yinda jamoa o‘z kuchini ko‘rsatib, yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.
Angliya Liga kubogi finalida o'tgan jiddiy bahsda Manchester Siti jamoasi raqibi Arsenalni ikki golga yutib, sovrinni qo'lga kiritdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu muhim

Коке: Атлетико будет бороться с Барселоной и Реалом
Капитан мадридского «Атлетико» Коке высказался о конкуренции с «Барселоной» и «Реалом» в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне «матрасники» заняли третье место в Ла Лиге, как и ожидалось. Они отстали на 12 очков от «сине-фиолетовых» и на восемь очков от «бело-голубых».
Коке подчеркивает, что команда должна бороться с «Барселоной» и «Реалом». Они не согласны на меньшее.
У команды есть высокие ожидания. В следующем сезоне необходимо сделать большой шаг, чтобы соперничать с двумя гигантами.
Коке также заявил, что они готовы приложить 200 процентов усилий для достижения этой цели. В первом туре нового сезона «Атлетико» сыграет на выезде против «Эспаньола».
Матч состоится 17 августа. В этой игре команда намерена продемонстрировать свои силы и добиться высоких результатов в новом сезоне.
Нико О'Райли привел «Манчестер Сити» к победе в финале Кубка Англии
В финальном матче Кубка Англии команда «Манчестер Сити» одолела «Арсенал» с разницей в два гола. Об этом сообщает Zamin.uz. Ключевую роль в этой важной победе сыграл полузащитник команды Нико
Главный тренер клуба «Атлетико» Диего Симеоне провел глубокий анализ действий команды после серьезного мадридского дерби, состоявшегося в 29-м туре чемпионата Ла Лиги. Об этом сообщает Zamin.uz. В