Inter Davide Frattetsi bilan shartnoma uzaytirmoqda
Milanning "Inter" futbol klubining yarim himoyachisi Davide Frattetsi bilan yangi shartnoma imzolanishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar 2030 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan kelishuv shartlari bo‘yicha deyarli kelishib olishganini ichki manba Nikolo Skira xabar qilmoqda. 25 yoshli futbolchining yillik maoshi 3,4 million yevroni tashkil etadi.
Hozirgi shartnoma 2028 yilda tugaydi. O‘tgan mavsum davomida matbuotda Frattetsining jamoani tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi, chunki murabbiy Simone Indzagi uni asosiy tarkibga kiritmagan.
Biroq, iyun oyida jamoa bosh murabbiyi sifatida Kristian Kivu tayinlangach, u italiyalik futbolchiga ishonch bildirgan va futbolchi ketish fikridan qaytgan. Yangi bosh murabbiyning ishonchi Davide Frattetsining "Inter"da qolishiga turtki bo‘lgan.
Shunday qilib, futbolchining kelajagi klub bilan bog‘liq bo‘lib qolmoqda va u o‘z faoliyatini Milan jamoasida davom ettirishi kutilmoqda.

Интер продлевает контракт с Давиде Фраттези
Ожидается, что футбольный клуб Милан "Интер" подпишет новый контракт с полузащитником Давиде Фраттези. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны почти согласовали условия соглашения, которое рассчитано до середины 2030 года, сообщает внутренний источник Николо Скира. Годовая зарплата 25-летнего футболиста составит 3,4 миллиона евро.
Текущий контракт истекает в 2028 году. В течение прошлого сезона в прессе появлялись сообщения о том, что Фраттези может покинуть команду, так как тренер Симоне Индзаги не включал его в основной состав.
Однако в июне, после назначения Кристиана Киву главным тренером команды, он выразил доверие итальянскому футболисту, и игрок изменил свое решение о переходе. Доверие нового главного тренера стало стимулом для Давиде Фраттези остаться в "Интере".
Таким образом, будущее футболиста связано с клубом, и ожидается, что он продолжит свою карьеру в команде Милан.