Lokomotiv rossiyalik futbolchilar bilan shartnoma uzaytiradi
Moskva «Lokomotiv» klubi yaqin vaqt ichida uch nafar futbolchi bilan shartnomalarni uzaytirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «Chempionat» nashri, vaziyatga yaqindan tanish manbaga tayanib xabar berdi. Klub yarim himoyachisi Dmitriy Barinov, himoyachi Lukas Fassone va darvozabon Ilya Lantratov bilan kelishuvlar masalasi ko‘rib chiqilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Fassone bilan shartnoma keyingi yil yozigacha amal qiladi. Shuningdek, Barinov va Lantratov bilan tuzilgan kelishuvlar 30 iyun kuni yakunlanadi.
Lantratov jamoaning asosiy tarkibidan joyini yo‘qotgan. Avvalroq, Rossiya sport vazirligi legionerlar soniga cheklov o‘rnatishni rejalashtirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Unga ko‘ra, jamoa tarkibida 10 nafar legioner bo‘lishi mumkin va maydonda ularning soni 5 tadan oshmasligi lozim. Bu o‘zgarishlar Rossiya futboli rivojiga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Локомотив продлит контракт с российскими футболистами
Москва «Локомотив» планирует в ближайшее время продлить контракты с тремя футболистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание «Чемпионат», ссылаясь на источник, знакомый с ситуацией. Рассматриваются вопросы о соглашениях с полузащитником Дмитрием Бариновым, защитником Лукасом Фассонэ и вратарем Ильей Лантратовым.
Напомним, что контракт с Фассонэ будет действовать до следующего лета. Также соглашения с Бариновым и Лантратовым истекают 30 июня.
Лантратов потерял место в основном составе команды. Ранее появились сообщения о том, что Министерство спорта России планирует ввести ограничения на количество легионеров.
Согласно этому, в составе команды может быть 10 легионеров, и на поле их количество не должно превышать 5. Ожидается, что эти изменения повлияют на развитие футбола в России.