Selyuk: Dinamo uchun Artiga murabbiy bo‘lishi kerak edi
Mashhur agent Dmitriy Selyuk «Dinamo» jamoasi bosh murabbiyi lavozimiga Valeriy Karpinni tayinlagani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Karpin iyun oyida «oq-ko‘k» jamoani qo‘lga oldi. Hozirgacha u ikki lavozimni birdek bajarib kelmoqda — shuningdek, Rossiya terma jamoasini ham boshqaradi.
Selyukning ta’kidlashicha, hozircha «Dinamo» o‘yin ko‘rsatkichlari zaif bo‘lib ko‘rinmoqda. Agent fikricha, poytaxt klubi bosh murabbiy sifatida Frank Artigani tanlashi kerak edi.
U Frank Artiga o‘z vaqtida «Barselona»da o‘n yil murabbiylik qilganini eslatib, «Dinamo» jamoasi Artigaga limuzin yuborib, uni o‘z jamoasiga taklif qilishi lozim edi, deb hisoblaydi. Selyukning so‘zlariga ko‘ra, jamoa kuchli murabbiyni qo‘lga kiritganini o‘ylaydi, ammo vaqt hammasini ko‘rsatadi.
Shanba kuni «Dinamo» Premyer-liganing ikkinchi turida «Rostov» jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi. O‘yindagi vaziyatlarni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin.

Selyuk: Должен был стать тренером Артега для Динамо
Известный агент Дмитрий Селюк высказал мнение о назначении Валерия Карпина главным тренером команды «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, Карпин возглавил «бело-голубых» в июне. На данный момент он совмещает две должности — также управляет сборной России.
Селюк отметил, что на данный момент показатели игры «Динамо» выглядят слабыми. По мнению агента, столичный клуб должен был выбрать Франка Артига в качестве главного тренера.
Он напомнил, что Франк Артига тренировал «Барселону» в течение десяти лет и считает, что «Динамо» должно было отправить лимузин Артиге и пригласить его в свою команду. По словам Селюка, команда думает, что заполучила сильного тренера, но время все покажет.
В субботу «Динамо» проведет матч второго тура Премьер-лиги против команды «Ростов». Ситуацию в игре можно будет отслеживать через текстовую трансляцию.