Rabiner Zablotni qizil kartochkasi to‘g‘ri dedi
U o‘yinchining Rossiya chempionatining ikkinchi turida Kaliningradning «Baltika» jamoasiga qarshi o‘yinda qizil kartochka olganini ta’kidladi. Hakam Sergey Karasyev 11-daqiqadagi voqeani qayta ko‘rib chiqib, jazoni belgiladi.
Rabinerning so‘zlariga ko‘ra, bu qaror aniq va shubhasiz bo‘lib, hech qanday munozara bo‘lishi mumkin emas. U ochiq tikanlar, oyoqning baland ko‘tarilishi va bosim bilan harakat qilganini aytdi.
58-daqiqada «Spartak» jamoasi ikki nafar futbolchisiz qolib, oxir-oqibat 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu holat jamoaning o‘yini va natijasiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi.

Рабби́н Заблотни́ сказал, что красная карточка была правильной
Известный российский журналист Игорь Рабинер оценил удаление футболиста столичного «Спартака» Антона Заболотного с поля за нарушение. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что игрок получил красную карточку в матче второго тура чемпионата России против калининградской «Балтики». Арбитр Сергей Карасев, пересмотрев эпизод на 11-й минуте, назначил наказание.
По словам Рабинера, это решение было ясным и бесспорным, и не могло быть никаких споров. Он сказал, что имел место открытый шип, высокая подъем ноги и давление при движении.
На 58-й минуте команда «Спартак» осталась без двух футболистов и в итоге проиграла со счетом 0:3. Эта ситуация негативно сказалась на игре и результате команды.