Moskva «Dinamo» jamoasi boshqaruv raisi Dmitriy Gafin hujumchi Ivan Sergeyev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni kechqurun Sergeyev «Rostov» jamoasiga qarshi o‘yinda gol urdi, bu uning «oq-ko‘k» jamoasi safidagi birinchi goli bo‘ldi. Gafin «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida shunday dedi: «Birinchi uch ochko – eng muhimidir.
Men Sergeyev uchun juda xursandman, bu uning ilk goli. Ishonchim komilki, u o‘z o‘yinini yanada yaxshilaydi va ko‘proq gol uradi.» Eslatib o‘tamiz, Sergeyev yozda «Krylya Sovetov» jamoasidan «Dinamo»ga o‘tdi.
«Dinamo» jamoasini esa Sergeyev yaxshi biladigan murabbiy Valeriy Karpin boshqaradi. Karpin boshchiligida «Dinamo»ning birinchi g‘alabasi haqidagi batafsil ma’lumotlarni bizning o‘yin so‘nggi sharhlarimizda topishingiz mumkin.

Сергеев забил свой первый гол за «Динамо»
Председатель правления московского «Динамо» Дмитрий Гафин высказался о нападающем Иване Сергеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу вечером Сергеев забил гол в матче против команды «Ростов», это был его первый гол за команду «бело-голубых». Гафин в интервью телеканалу «Матч ТВ» сказал: «Первые три очка – самые важные.
Я очень рад за Сергеева, это его первый гол. Уверен, что он еще больше улучшит свою игру и забьет больше голов.» Напоминаем, что Сергеев летом перешел из команды «Крылья Советов» в «Динамо».
Команду «Динамо» тренирует Валерий Карпин, которого Сергеев хорошо знает. Под руководством Карпина вы можете найти подробную информацию о первой победе «Динамо» в наших послематчевых обзорах.