Sulaymonov: Rostov bilan yirik maqsadlar mumkin
«Rostov» jamoasi hujumchisi Timur Sulaymonov «Euro-Futbol.Ru» nashriga bergan eksklyuziv intervyusida «Dinamo» jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa bugungi o‘yinda yaxshi o‘ynadi. «Dinamo» jamoasi hech qanday imkoniyat yaratishga ulgurmay qoldi.
Ko‘pchilik mezbonlar pas orqali o‘yinni quradi deb o‘ylagan, ammo ular bunga muvaffaq bo‘lmadi. Shuning uchun doimiy ravishda to‘pni uzoqqa tepishdi.
Himoyachilar esa a’lo darajada o‘z vazifalarini bajardi. Bitta xato pas tufayli natija salbiy bo‘ldi.
Sulaymonov mavsum boshidagi omadizlik haqida ham gapirdi. Unga ko‘ra, jamoa «Zenit»ga qarshi o‘yinda ham yaxshi taassurot qoldirgan.
Shu bois omad yetishmasligi mumkin. Kelajakda esa yaxshiroq natijalarni ko‘rishni istaydi.
Shuningdek, jamoaning qiyin raqiblar bilan uchrashuvi ham natijalarga ta’sir qilgan. «Dinamo» birinchi turda ochkolarni boy berdi.
U o‘z jamoasiga va muxlislarga g‘alaba olib kelishni xohlaydi. Timur shahar hayotiga ham moslashayotganini aytdi.
Unga va jamoaga chiqish logistikasining murakkabligi qiyinchilik tug‘diradi. Shaxsiy hayotida kichik qizi borligi sabab ko‘p vaqtini oila bilan o‘tkaza olmayapti.
«Lokomotiv»dan «Rostov»ga o‘tish ham oson bo‘lmagan, ammo katta maqsadlarni bu yerda ham amalga oshirish mumkinligini ta’kidladi. Muhim jihat – maydonga yuksak ruhda chiqish va ozgina omad ham kerak.
Intervyuda u eng yaxshi sherigi sifatida Saltykovni nomladi. Sababi uning professional va mehnatkashligi, doimiy o‘z ustida ishlashi.
O‘yindan so‘ng jamoaning uzoq vaqt soyabonxonada qolishi tiklanish jarayoniga bog‘liq. Bu esa jamoaning professional yondashuvi sifatida qabul qilinadi, ayniqsa tez orada «Spartak» jamoasiga qarshi kubok o‘yini kutilyapti.
«Spartak»ning so‘nggi mag‘lubiyati ularni kuchaytiradi, ammo «Rostov» ham o‘zini tiklash uchun imkoniyatlarga ega. Intervyu so‘ngida Sulaymonov jamoaning kelgusi o‘yinlarda muvaffaqiyatga erishishiga ishonch bildirdi.

Сулейманов: С Ростовом возможны крупные цели
Нападающий команды «Ростов» Тимур Сулейманов в эксклюзивном интервью изданию «Euro-Futbol.Ru» поделился своими мыслями о матче с командой «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда сегодня сыграла хорошо. Команда «Динамо» не успела создать ни одной возможности.
Многие думали, что хозяева будут строить игру через пас, но им это не удалось. Поэтому они постоянно били мяч далеко.
Защитники же на отлично справились со своими задачами. Один ошибочный пас стал причиной негативного результата.
Сулейманов также говорил о неудачах в начале сезона. По его словам, команда также произвела хорошее впечатление в матче против «Зенита».
Поэтому может не хватать удачи. В будущем он хочет видеть лучшие результаты.
Также встречи команды с сильными соперниками повлияли на результаты. «Динамо» потеряло очки в первом туре.
Он хочет принести победу своей команде и болельщикам. Тимур сказал, что он также адаптируется к городской жизни.
Сложность логистики выхода для него и команды создает трудности. Из-за того, что у него есть маленькая дочка, он не может проводить много времени с семьей.
Переход из «Локомотива» в «Ростов» тоже не был легким, но он отметил, что здесь также можно реализовать большие цели. Важный аспект – выход на поле с высоким духом и немного удачи тоже необходимо.
В интервью он назвал своим лучшим партнером Сальтыкова. Причина в его профессионализме и трудолюбии, постоянной работе над собой.
После матча долгое пребывание команды в тени связано с процессом восстановления. Это воспринимается как профессиональный подход команды, особенно учитывая, что вскоре ожидается кубковая игра против команды «Спартак».
Последнее поражение «Спартака» усилит их, но у «Ростова» также есть возможности для восстановления. В конце интервью Сулейманов выразил уверенность в том, что команда добьется успеха в предстоящих играх.