Moreno: Jamoa oxirgi o‘yinda uyat qildi, uzr so‘rayman
«Sochi» jamoasining bosh murabbiyi Robert Moreno «Match TV» kanaliga «Akron»ga qarshi o‘yindan keyin fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida ushbu kun uning murabbiylik faoliyati davomida boshidan kechirgan eng katta uyat kunlaridan biri ekanligini ta’kidladi. Murabbiy jamoa oldida, uning xodimlari, rahbari va ayniqsa muxlislar oldida uzr so‘rashini bildirdi.
U o‘yinchilarga o‘yinning oxirgi 10 daqiqasi va boshidagi 10 daqiqa mobaynida ko‘rsatgan natijalari juda uyatli bo‘lganini aytib, ular maoshlarining kamida yarmidan voz kechishi kerakligini ta’kidladi. Robert Moreno transfer bozorida ishni kech boshlash, yangi o‘yinchilarning kech qo‘shilishi va ular hali to‘liq tayyor emasligi kabi qiyinchiliklarni ham tan oldi.
Shunga qaramay, jamoa o‘yinning barcha bosqichlarida uyatli o‘yin ko‘rsatganini tan oldi. U o‘z zimmasiga mas’uliyatni olishini, ammo bu uyat uchun barcha jamoa a’zolari ham javobgar ekanligini ta’kidladi.
Agar o‘yinchilar maoshlarining bir qismini berolmasa, u o‘zining maoshining yarmidan voz kechib, bu summani xayriya ishlariga sarflashini bildirdi. Murabbiy yuz bergan voqeani so‘z bilan ifodalash qiyinligini, bu holat uchun juda uyatli ekanligini aytdi.
U oilasi va bolalariga qanday qarashi haqida ham o‘ylayotganini bildirdi, chunki ular uni ko‘rishga kelishgan edi.

Moreno: Команда в последней игре стыдила, прошу прощения
Главный тренер команды «Сочи» Роберт Морено в интервью каналу «Матч ТВ» высказал свои мысли после игры с «Акроном». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что этот день стал одним из самых стыдных в его тренерской карьере. Тренер заявил, что он извинится перед командой, ее сотрудниками, руководством и особенно перед болельщиками.
Он сказал, что результаты, показанные игроками в последние 10 минут матча и в первые 10 минут, были очень стыдными, и они должны отказаться от как минимум половины своей зарплаты. Роберт Морено также признал трудности, связанные с поздним началом работы на трансферном рынке, поздним приходом новых игроков и тем, что они еще не полностью готовы.
Тем не менее, он признал, что команда показала стыдную игру на всех этапах матча. Он взял на себя ответственность, но подчеркнул, что за этот стыд отвечают все члены команды.
Если игроки не смогут отдать часть своей зарплаты, он заявил, что откажется от половины своей зарплаты и направит эту сумму на благотворительность. Тренер сказал, что трудно выразить словами произошедшее, и что это очень стыдно.
Он также сообщил, что думает о том, как он будет выглядеть перед своей семьей и детьми, так как они пришли его поддержать.