Matbuot sharhlovchisi Timur Juravel "Sochi" klubi bosh murabbiyi Roberto Morenoni tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan so‘ng, Rossiya chempionatining ikkinchi turida "Akron" jamoasiga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘lganidan keyin Moreno o‘z maoshining yarmidan voz kechishini ma’lum qilgan va futbolchilardan ham shunday qilishni so‘ragan edi. Juravel bu harakatni noo‘rin va zararli populizm deb baholadi.
Uning fikricha, bunday qadam murabbiy va futbolchilar o‘rtasidagi o‘zaro tushunishni yaxshilashga yordam bermaydi. Shuningdek, jurnalistlar endi futbolchilarga murabbiylarini qo‘llab-quvvatlashgan-yo‘qligini so‘rab, doimiy savollar berishadi.
Uchrashuv natijasida "Akron" 4 ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egalladi, "Sochi" esa ochkosiz oxirgi o‘rinda qolmoqda. Bu holat jamoaning hozirgi holati va murabbiyning qarorlari haqida jamoatchilikda turli fikrlar paydo bo‘lishiga sabab bo‘lmoqda.

Тимур Журавел жестко раскритиковал решение Морено
Журналист Тимур Журавел раскритиковал главного тренера клуба "Сочи" Роберто Морено. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После матча, в котором команда "Сочи" потерпела поражение от "Акрона" со счетом 0:4 во втором туре чемпионата России, Морено объявил, что откажется от половины своей зарплаты и попросил футболистов сделать то же самое. Журавел оценил этот шаг как неуместный и вредный популизм.
По его мнению, такой шаг не поможет улучшить взаимопонимание между тренером и футболистами. Кроме того, журналисты теперь будут постоянно задавать вопросы футболистам о том, поддерживают ли они своего тренера.
В результате матча "Акрон" занял второе место в турнирной таблице с 4 очками, в то время как "Сочи" остался на последнем месте без очков. Эта ситуация вызывает различные мнения в обществе о текущем состоянии команды и решениях тренера.