Amorim Kunyani Manchester Yunaytedda maqtadi
Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorim hujumchi Mateus Kunyaga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi bugungi do‘stlik o‘yini uchun “qizil iblislar”ning boshlang‘ich tarkibiga kiritildi. Yangi futbolchi hujumchi Rasmus Hyolun va jamoa sardori Bruno Fernandes bilan birga maydonda bo‘ladi.
Amorimning so‘zlariga ko‘ra, Kunya oldingi klubida ham shunga o‘xshash tizimda o‘ynagan. U yuqori darajadagi futbolchi bo‘lib, turli pozitsiyalarda harakat qilish qobiliyatiga ega.
Eslatib o‘tamiz, Mateus Kunya yoz boshida “Vulverxempton” klubidan “Manchester Yunayted”ga o‘tgan. Uning transfer qiymati taxminan 74 million yevroni tashkil etdi.
Bu transfer jamoaga yangi imkoniyatlar olib kirishi kutilmoqda va murabbiy uni jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri sifatida ko‘radi.

Аморим Куньяну похвалил в Манчестер Юнайтед
Главный тренер команды Манчестер Юнайтед Рубен Аморим высказал свои мысли о нападающем Матеусе Кунье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист был включен в стартовый состав "красных дьяволов" для сегодняшней товарищеской игры. Новый игрок будет на поле вместе с нападающим Расмусом Хёйлундом и капитаном команды Бруно Фернандешем.
По словам Аморима, Кунья играл в аналогичной системе и в своем предыдущем клубе. Он является футболистом высокого уровня и обладает способностью действовать на различных позициях.
Напоминаем, что Матеус Кунья перешел в Манчестер Юнайтед из клуба "Вулверхэмптон" летом. Его трансферная стоимость составила примерно 74 миллиона евро.
Ожидается, что этот трансфер принесет команде новые возможности, и тренер видит его одним из ключевых игроков команды.