Milan "Inter" klubining markaziy himoyachisi Yann-Aurel Bissek ketishni rejalashtirmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi haftalarda 24 yoshli futbolchiga Angliya Premer Ligasi vakillaridan nomi sir qolgan takliflar kelib tushgan, ammo u barchasiga rad javobini bergan. Bissek o‘z faoliyatini "Neradzurri" jamoasida davom ettirishni istaydi.
Jurnalist Matteo Moretto xabariga ko‘ra, nemis futbolchisi Kristian Kivu boshqaruvidagi jamoada o‘zini namoyon qilishni maqsad qilgan va kelasi yozda o‘z milliy terma jamoasi tarkibida jahon chempionatida ishtirok etishni orzu qilmoqda. Yann-Aurel Bissek o‘tgan mavsumda "Inter" safida 46 ta o‘yin o‘tkazdi va uch martadan gol urib, uch marta assist yozib qo‘ydi.
Transfermarkt saytidagi ma’lumotlarga ko‘ra, uning bozor qiymati 35 million yevroga teng. Futbolchining klubdagi faoliyati va kelajagi haqida so‘nggi qarori uning professional rivojlanishiga bog‘liq bo‘lib, jamoa bilan birga yuksalishni davom ettirish istagini bildiradi.

Янн-Орел Биссек не уходит в Англию, а остается в Интере
Центральный защитник миланского "Интера" Янн-Орел Биссек не планирует уходить. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние недели 24-летнему футболисту поступили предложения от представителей английской Премьер-лиги, имена которых остаются неизвестными, однако он отклонил все. Биссек хочет продолжить свою карьеру в команде "Нерадзурри".
По информации журналиста Маттео Моретто, немецкий футболист поставил перед собой цель проявить себя в команде под руководством Кристиана Киву и мечтает участвовать в чемпионате мира в составе своей национальной сборной следующим летом. Янн-Орел Биссек провел 46 матчей за "Интер" в прошлом сезоне, забив три гола и сделав три ассиста.
Согласно данным сайта Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет 35 миллионов евро. Последнее решение футболиста о его карьере и будущем в клубе связано с его профессиональным развитием и выражает желание продолжать расти вместе с командой.