Manchester Yunayted jamoasi sardori Bruno Fernandesh yozda klubga qo‘shilgan Mateus Kunya haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Vulverxempton klubidan "qizil iblislar" safiga ko‘chib o‘tgan. Forvard yaqinda bo‘lib o‘tgan do‘stona o‘yinda Vest Hemga qarshi maydonga tushib, jamoasining 2:1 hisobida g‘alaba qozonishida muhim rol o‘ynadi.
U o‘yinda asosiy tarkibda maydonga chiqdi. Fernandesh Sky Sportsga bergan intervyusida ko‘pchilik braziliyaliklar shovqinli va quvnoq insonlar ekanini ta’kidladi.
Mateus aynan shunday xususiyatga ega, u juda quvnoq va tezda jamoadagi hamma bilan til topishdi. Sardorning so‘zlariga ko‘ra, ularning asosiy maqsadi Mateusning jismoniy holatini yaxshilash va jamoa a’zolari o‘rtasidagi aloqani mustahkamlashdir.
Bu orqali butun tarkibning imkoniyatlarini to‘liq ochish mumkin bo‘ladi. Manchester Yunayted Mateus Kunya transferi uchun taxminan 74 million yevro to‘ladi.

Бруно Фернандеш похвалил нового футболиста Кунью
Капитан команды Манчестер Юнайтед Бруно Фернандеш высказал свое мнение о Матеусе Кунье, который присоединился к клубу летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист перешел из клуба Уулверхэмптон в ряды "красных дьяволов". Форвард недавно вышел на поле в товарищеском матче против Вест Хэма и сыграл важную роль в победе своей команды со счетом 2:1.
Он вышел на поле в основном составе. Фернандеш в интервью Sky Sports отметил, что большинство бразильцев являются шумными и веселыми людьми.
Матеус как раз обладает такими качествами, он очень веселый и быстро нашел общий язык со всеми в команде. По словам капитана, их главная цель - улучшить физическое состояние Матеуса и укрепить связь между членами команды.
Таким образом, можно будет полностью раскрыть возможности всего состава. Манчестер Юнайтед заплатил за трансфер Матеуса Куньи около 74 миллионов евро.
Клуб, добавив нового футболиста в команду, ставит цель добиться высоких результатов в следующем сезоне.