Oreshchuk: Dinamo mavsumda chempionlikni ko‘zlaydi
Moskvadagi «Dinamo» jamoasining sobiq bosh murabbiyi Roman Oreshchuk mavsum boshidagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpinning jamoasi dastlabki ikki o‘yinda 4 ochko to‘pladi. Birinchi turda «Dinamo» «Baltika» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi, keyingi o‘yinda esa «Rostov»ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Oreshchukning so‘zlariga ko‘ra, Karpin hali o‘z g‘oyalarini jamoaga to‘liq yetkazishga ulgurmagan. «Dinamo» hozircha shakllanmoqda va jamoada jiddiy vazifalarni bajarish uchun futbolchilar jamlangan.
Valeriy Georgiyevichning asosiy maqsadi chempionat yoki kubokni qo‘lga kiritishdir. Mutaxassis «Dinamo»ning ushbu transfer oynasidagi xaridlarini ijobiy baholadi, ammo Karpinning xohishiga ko‘ra yana bir nechta futbolchi qo‘shilishi kerakligini ta’kidladi.
Uchinchi turda Moskva jamoasi amaldagi RPL chempioni bilan to‘qnashadi. «Krasnodar» bilan o‘yin 3 avgust kuni Krasnodar shahrida bo‘lib o‘tadi.

Орешчук: Динамо в сезоне нацелено на чемпионство
Бывший главный тренер московского «Динамо» Роман Орешчук высказал мнение о начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Валерия Карпина набрала 4 очка в первых двух играх. В первом туре «Динамо» сыграло вничью с «Балтикой» 1:1, а в следующем матче одержало победу над «Ростовом» со счетом 1:0.
По словам Орешчука, Карпин еще не успел полностью донести свои идеи до команды. «Динамо» пока формируется, и в команде собрались игроки для выполнения серьезных задач.
Основная цель Валерия Георгиевича — завоевание чемпионата или кубка. Специалист положительно оценил покупки «Динамо» в этом трансферном окне, однако отметил, что по желанию Карпина необходимо добавить еще несколько футболистов.
В третьем туре московская команда встретится с действующим чемпионом РПЛ. Игра с «Краснодаром» пройдет 3 августа в городе Краснодар.