Oreshchuk Stankovichga mamlakat qoidalarini eslatdi
Mashhur futbol mutaxassisi Roman Oreshchuk "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning xulq-atvori haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, serbiyalik murabbiy texnik zonada ko‘pincha juda hissiyotli bo‘lib, hakamlar tomonidan tez-tez sariq va hatto qizil kartochkalar oladi. Oreshchukning fikricha, Stankovichning hissiyotlari hatto "Spartak" muxlislarini ham charchatmoqda.
U serb murabbiyni o‘z xulqini qayta ko‘rib chiqishga chaqirdi. U shunday dedi: "Do‘stim, sen bizning mamlakatimizga kelgansan, demak bizning qoidalarga rioya qilishing kerak.
Menga hech kimni ko‘rsating, hozir bizning yerda shunday harakat qiladigan. Deyan, sen ajoyib insonsan, yaxshi futbolchi bo‘lganingni bilaman, ammo hozir o‘zingni kamsitma".
Eslatib o‘tamiz, shanba kuni "Spartak" jamoasi o‘z muxlislarini uy maydonida "Baltika" jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lubiyatga uchratdi. Keyingi Premyer liga turida Stankovich jamoasi "Akron"ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.

Орешчук напомнил Станковичу о правилах страны
Известный футбольный специалист Роман Орешчук высказал мнение о поведении главного тренера команды "Спартак" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что сербский тренер часто бывает очень эмоциональным на технической зоне и получает желтые и даже красные карточки от судей. По мнению Орешчука, эмоции Станковича даже утомляют болельщиков "Спартака".
Он призвал сербского тренера пересмотреть свое поведение. Он сказал: "Друг, ты приехал в нашу страну, значит, ты должен соблюдать наши правила.
Покажите мне хоть одного, кто сейчас так себя ведет на нашей земле. Деян, ты замечательный человек, я знаю, что ты был хорошим футболистом, но сейчас не унижай себя".
Напоминаем, что в субботу команда "Спартак" потерпела поражение от команды "Балтика" со счетом 0:3 на своем поле. В следующем туре Премьер-лиги Станкович проведет игру против "Акрона" на выезде.