Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Bulykin «Spartak» jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning sog‘lig‘i haqida xavotirda emasligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq, «Baltika» jamoasiga uy maydonida 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lganidan keyin Stankovich charchaganini va sog‘lig‘i haqida tashvishda ekanligini aytgandi. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak»da ruhiy muammolar bo‘lishi mumkin, ammo Stankovich yuqori darajada o‘ynagan, vaziyatni yaxshi biladi.
Agar u spirtli ichimliklardan yoki boshqa zararli odatlardan uzoq tursa, uzoq vaqt faoliyatini davom ettirishi mumkin, chunki u yuqori malakali mutaxassisdir. Keyingi haftada «Spartak» ikki bahsni ketma-ket mehmondagi maydonda o‘tkazadi.
Avvalo, 30 iyul kuni Rossiya Kubogi doirasida «Rostov»ga qarshi o‘ynaydi, so‘ngra 3 avgustda Premyer-ligada «Akron» bilan bahs yuritadi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunida «Spartak» Deyan Stankovich bilan shartnomani yana ikki yilga uzaytirdi.

Булыкин: Станкович, если будет держаться подальше от спиртных напитков, будет долго работать
Бывший футболист сборной России Дмитрий Булыкин заявил, что не беспокоится о здоровье главного тренера команды «Спартак» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее Станкович после поражения от команды «Балтика» со счетом 0:3 на домашнем стадионе говорил, что устал и беспокоится о своем здоровье. По словам Булыкина, в «Спартаке» могут быть психологические проблемы, но Станкович играл на высоком уровне и хорошо знает ситуацию.
Если он будет держаться подальше от алкогольных напитков или других вредных привычек, он сможет продолжать свою деятельность долгое время, так как он высококвалифицированный специалист. На следующей неделе «Спартак» проведет два матча подряд на выезде.
Сначала 30 июля сыграет против «Ростова» в рамках Кубка России, а затем 3 августа в Премьер-лиге встретится с «Акроном». Напоминаем, что по окончании прошлого сезона «Спартак» продлил контракт с Деяном Станковичем еще на два года.