Kornilenko: Batrakov RPLning asosiy yulduzi
Sobiq futbolchi Sergey Kornilenko «Lokomotiv» jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakov haqida fikr bildirdi va uni Rossiya chempionatining asosiy yulduzi deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kornilenko aytishicha, Batrakov o‘tgan mavsumda juda yaxshi o‘ynab, yuqori cho‘qqini belgilab qo‘ydi va buni bilan muxlislarni quvontirdi. U doimiy ravishda o‘z ustida ishlamoqda va jamoaning yetakchi o‘yinchisi bo‘lib qolmoqda.
Mutaxassislarning fikricha, Batrakov Rossiya Premer Ligasining eng yorqin futbolchilaridan biridir. O‘tgan mavsumda yosh futbolchi 37 ta o‘yinda 15 ta gol urib, 10 ta golga uzatma berdi, bu esa uning yuqori malakasini ko‘rsatadi.
Joriy mavsumda ham Batrakov o‘zining yetakchilik rolini tasdiqladi va «Krasnodar»ga qarshi o‘yinda ikki marta gol urdi. Ushbu gol yordamida poytaxt klubi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Ikkinchi turdan so‘ng Batrakov jamoasi 6 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinda turibdi. Bu natijalar uning jamoaga muhim hissa qo‘shayotganini yaqqol ko‘rsatmoqda.

Корниленко: Батраков — основной звезда РПЛ
Бывший футболист Сергей Корниленко высказался о полузащитнике команды «Локомотив» Алексее Батракове и назвал его основной звездой российского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Корниленко, Батраков в прошлом сезоне играл очень хорошо, установив высокую планку и радуя этим болельщиков. Он постоянно работает над собой и продолжает оставаться ведущим игроком команды.
По мнению специалистов, Батраков является одним из самых ярких футболистов Российской Премьер-Лиги. В прошлом сезоне молодой футболист забил 15 голов и сделал 10 голевых передач в 37 матчах, что свидетельствует о его высокой квалификации.
В текущем сезоне Батраков также подтвердил свою лидерскую роль, забив два гола в матче против «Краснодара». Эти голы помогли столичному клубу одержать победу со счетом 2:1.
После второго тура команда Батракова занимает первое место в турнирной таблице с 6 очками. Эти результаты наглядно показывают, что он вносит важный вклад в команду.