Nyukasl Isak uchun Liverpul taklifini kutmoqda
«Nyukasl» klubi hujumchi Aleksandr Isakning transferi bo‘yicha yaqin kelajakda taklif olishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu taklifni «Liverpul» klubi taqdim etishi kutilmoqda, chunki 25 yoshli shved futbolchisi bilan uzoq vaqtdan beri ushbu jamoa bog‘lanmoqda. «Liverpul»ning Isak bo‘yicha tez orada taklif qilishi ehtimoli haqida Daily Mail nashri xabar berdi.
Bu jarayonni tezlashtirishi mumkin bo‘lgan asosiy omil – «Liverpul» klubi hujumchi Luis Dias uchun pul olishga yaqinligi hisoblanadi. Luis Diasning «Bavariya» klubiga o‘tishi bo‘yicha kelishuv yaqinlashmoqda.
Bundan oldin «Nyukasl» bosh murabbiyi Eddi Xau yozgi transfer oynasida Aleksandr Isak klubni tark etmasligiga umid bildirgan edi. Transfermarkt portali mutaxassislari shved hujumchini 120 million yevroga baholamoqda.
Ushbu ma’lumotlar «Nyukasl» va «Liverpul» o‘rtasidagi transfer jarayonining yaqinlashayotganidan dalolat beradi.

Ньюкасл ждет предложения от Ливерпуля по Исаку
Клуб «Ньюкасл» готовится получить предложение по трансферу нападающего Александра Иссака в ближайшем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидается, что это предложение сделает клуб «Ливерпуль», так как шведский футболист в возрасте 25 лет уже давно связывается с этой командой. О вероятности того, что «Ливерпуль» вскоре сделает предложение по Иссаку, сообщает издание Daily Mail.
Основным фактором, который может ускорить этот процесс, является близость клуба «Ливерпуль» к получению денег за нападающего Луиса Диаса. Соглашение о переходе Луиса Диаса в клуб «Бавария» приближается.
Ранее главный тренер «Ньюкасла» Эдди Хау выразил надежду, что Александер Иссак не покинет клуб в летнее трансферное окно. Специалисты портала Transfermarkt оценивают шведского нападающего в 120 миллионов евро.
Эти данные свидетельствуют о том, что процесс трансфера между «Ньюкаслом» и «Ливерпулем» приближается.