Kornilenko: CSKA va Ahmat o‘yini durangga loyiq edi
Sobiq Samarqand klubi “Krylya Sovetov”ning eng yaxshi to‘purarlaridan biri Sergey Kornilenko poytaxtning CSKA jamoasi Grozniyning “Ahmat” klubiga qarshi qo‘lga kiritgan g‘alabasini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining ikkinchi tur o‘yini 2:1 hisobida “qizil-ko‘k” jamoasining foydasiga yakunlandi. Kornilenko fikricha, Krugovoy tomonidan urilgan ikki gol o‘yinning rivojidan kelib chiqqan va “Ahmat” o‘z imkoniyatlarini yaratgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, durang natija ham adolatli bo‘lar edi. Ushbu o‘yindan so‘ng CSKA 4 ochko bilan musobaqa jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi.
“Ahmat” esa ochkosiz to‘rtinchi o‘nlikda joylashgan. Keyingi turda CSKA mehmondagi “Zenit”ga qarshi, “Ahmat” esa Makhachqaladagi “Dinamo” bilan bahs olib boradi.

Корниленко: Игра ЦСКА и Ахмата заслуживала ничьей
Бывший нападающий самарского клуба «Крылья Советов» Сергей Корниленко оценил победу столичного ЦСКА над грозненским клубом «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра второго тура чемпионата России завершилась со счетом 2:1 в пользу «красно-синих». По мнению Корниленко, два гола, забитые Круговым, были следствием развития игры, и «Ахмат» создал свои возможности.
По его словам, ничейный результат также был бы справедливым. После этой игры ЦСКА занимает восьмое место в турнирной таблице с 4 очками.
«Ахмат» же располагается в четвертом десятке без очков. В следующем туре ЦСКА сыграет против «Зенита» на выезде, а «Ахмат» проведет матч с «Динамо» в Махачкале.