Bezrukov: Rubin mavsumda yuqori o‘rinlarga intiladi
Kazanlik "Rubin" futbolchisi Ruslan Bezrukov jamoasining mavsum uchun qo‘ygan maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa oldida faqat yuqori natijalarga erishish vazifasi turganini ta’kidladi. Bezrukovning so‘zlariga ko‘ra, ular oldingi mavsumdagi yettinchi o‘rindan yuqori o‘rin egallashga intilmoqda.
Har yili jamoa rivojlanib borayotganini aytgan futbolchi, natijani ko‘rishni istayotganini bildirdi. Avvalroq, Moskva "Spartak"ining sobiq o‘yinchisi va taniqli futbol mutaxassisi Aleksandr Bubnov "Rubin" jamoasi Rossiya Premyer Ligasi medallari uchun kurashishda kuchli ekanini ta’kidlagan edi.
Hozirda Rashid Rahimov boshchiligidagi jamoa mamlakat chempionatining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi. So‘nggi o‘yinda "Akhmat" jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etganidan so‘ng, "Zenit" bilan o‘yinda 2:2 hisobida durang o‘ynashdi.

Безруков: Рубин в сезоне стремится к высоким местам
Казанский футболист "Рубина" Руслан Безруков высказал свое мнение о целях команды на сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что перед командой стоит задача только достижения высоких результатов. По словам Безрукова, они стремятся занять места выше седьмого, которое они заняли в прошлом сезоне.
Футболист, отметив, что команда развивается с каждым годом, заявил, что хочет увидеть результат. Ранее бывший игрок московского "Спартака" и известный футбольный эксперт Александр Бубнов подчеркивал, что команда "Рубин" сильна в борьбе за медали Российской Премьер-Лиги.
В настоящее время команда под руководством Рашида Рахимова занимает четвертое место в турнирной таблице чемпионата страны. После победы над командой "Ахмат" со счетом 2:0, они сыграли вничью с "Зенитом" со счетом 2:2.