Rafa Yuste Al-Nasr klubiga o‘tishga kelishdi
Rafa Yuste, «Barselona» klubining vitse-prezidenti lavozimida faoliyat yuritmoqda, yaqin orada «Al-Nasr» klubiga o‘tishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Fernando Polo xabariga ko‘ra, ispan funksioner Saudiya klubi tomonidan moliyaviy jihatdan foydali taklifni qabul qilgan. Kataloniya jamoasi prezidenti Joan Laporta bu bitimdan xabardor bo‘lib, unga to‘sqinlik qilmasligi ma’lum qilingan.
Yuste 2021-yil bahoridan beri «Barselona»da ishlamoqda va shu bilan birga jamoaning sport bo‘limiga rahbarlik qiladi. O‘tgan mavsumda kataloniyaliklar La Liga chempionati, Ispaniya Kubogi va mahalliy Superkubokni qo‘lga kiritishdi.

Рафа Юсте подписал контракт с клубом Аль-Наср
Рафу Юсте, вице-президент клуба «Барселона», ожидается, что в ближайшее время перейдет в клуб «Аль-Наср». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Фернандо Поло, испанский функционер принял финансово выгодное предложение от саудовского клуба. Президент каталонской команды Жоан Лапорта был в курсе этой сделки и было сообщено, что он не будет ей препятствовать.
Юсте работает в «Барселоне» с весны 2021 года и одновременно руководит спортивным отделом команды. В прошлом сезоне каталонцы завоевали чемпионат Ла Лиги, Кубок Испании и местный Суперкубок.
Кроме того, команда под руководством Ханса-Дитера Флика дошла до полуфинала Лиги чемпионов. Деятельность Рафы Юсте в «Барселоне» внесла важный вклад в успех команды.