Ahmat darvozaboni jamoani kuchaytirish uchun Ramosni istaydi
Grozniyning «Ahmat» jamoasi darvozaboni Giorgi Sheliya jamoani kuchaytirish uchun yevropa va jahon futbolining mashhur yulduzini taklif qilgan bo‘lardi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, «Ahmat» jamoasiga Madridning «Real» klubining afsonaviy futbolchisi Serxio Ramos kerak bo‘ladi. Sheliya o‘z tanlovini «Sovetskiy sport» nashriga bergan intervyusida shunday ifoda etgan.
Hozirda Serxio Ramos Meksikaning «Monterrey» klubida o‘ynamoqda va ushbu jamoa bilan Amerika Qo‘shma Shtatlarida o‘tkazilgan Klublar jahon chempionatida qatnashgan. Ramos «Real» bilan barcha klub darajasidagi unvonlarni qo‘lga kiritgan, shuningdek, Ispaniya terma jamoasi tarkibida jahon chempioni bo‘lgan va ikki marta Yevropa chempionligini qo‘lga kiritgan.
Bu tajribali futbolchi «Ahmat» jamoasining himoya chizig‘ini sezilarli darajada mustahkamlashi mumkin. Shunday qilib, jamoa uchun Serxio Ramos eng yaxshi tanlov bo‘lardi.

Ахмат вратарь хочет Рамоса для усиления команды
Грозненский клуб «Ахмат» предложил известную звезду европейского и мирового футбола для усиления команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команде «Ахмат» нужен легендарный игрок мадридского «Реала» Серхио Рамос. Шелия выразил свой выбор в интервью изданию «Советский спорт».
В настоящее время Серхио Рамос играет в мексиканском клубе «Монтеррей» и участвовал с этой командой в клубном чемпионате мира, который проходил в Соединенных Штатах Америки. Рамос завоевал все клубные титулы с «Реалом», а также стал чемпионом мира в составе сборной Испании и дважды выигрывал чемпионат Европы.
Этот опытный футболист может значительно укрепить защитную линию команды «Ахмат». Таким образом, Серхио Рамос стал бы лучшим выбором для команды.