Diveyev: CSKA mavsumda chempionlikka intiladi
Markaziy himoyachi Igor Diveyev Moskva CSKA jamoasining Rossiya Premer Ligasi (RPL)dagi hozirgi mavsum uchun asosiy maqsadini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi jamoada allaqachon olti yildan beri faoliyat yuritayotganini ta’kidlab, chempionlikni juda xohlashini bildirdi. U so‘zlaricha, o‘tgan mavsumda va Vladimir Fedotov boshqaruvga kelgan birinchi yilda jamoa g‘oliblik uchun kurashishda imkoniyatga ega bo‘lgan, biroq kuchsiz jamoalarga qarshi o‘yinlarda ochkolar yo‘qotilgan.
O‘tgan mavsum CSKA Rossiya Kubogini qo‘lga kiritib, chempionatda uchinchi o‘rinni egallagan. 2022-2023 yilgi chempionatda esa jamoa “Zenit”dan atigi ikki ochko orqada qolib, ikkinchi pog‘onani band qilgan.
Hozirgi vaqtda, ikki turdan so‘ng, CSKA sakkizinchi o‘rinda borib, to‘rt ochko jamlagan. Jamoa bosh maqsadi chempionlikni qo‘lga kiritishdir.

Дивеев: ЦСКА в сезоне стремится к чемпионству
Центральный защитник Игорь Дивеев сообщил о главной цели московского ЦСКА в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги (РПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что он уже шесть лет выступает за команду и очень хочет чемпионства. По его словам, в прошлом сезоне и в первый год под руководством Владимира Федотова команда имела возможность бороться за победу, однако в матчах против слабых команд были потеряны очки.
В прошлом сезоне ЦСКА завоевал Кубок России и занял третье место в чемпионате. В чемпионате 2022-2023 годов команда заняла второе место, отстав от "Зенита" всего на два очка.
В настоящее время, после двух туров, ЦСКА находится на восьмом месте, набрав четыре очка. Главная цель команды - завоевать чемпионство.