Taranov: Krugovoyning CSKAga o‘tishi foydali bo‘ldi
Sobiq CSKA futbolchisi Ivan Taranov poytaxt klubi safidagi Danil Krugovoyning o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Krugovoyning CSKAga o‘tishi uning faoliyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatdi. Hozirgi vaqtda u o‘z o‘rnida bo‘lib, nafaqat o‘ziga, balki jamoaga ham yaxshi natijalar olib kelmoqda.
Mutaxassis ta’kidlashicha, himoyachi jamoa uchun o‘ynashdan zavqlanmoqda va shu sababli uning o‘yini yanada samaraliroq bo‘lmoqda. Yangi murabbiy Fabio Chelestini boshchiligida Krugovoy maydondagi pozitsiyasini o‘zgartirdi.
Endi u himoyadan ko‘ra hujumga yaqinroq – yarim himoyaning qanotida o‘ynaydi. So‘nggi uchrashuvda u birinchi bo‘lim oxirida dubllik qayd etib, CSKA jamoasining “Axmat” ustidan qozonilgan g‘alabasida muhim rol o‘ynadi.

Таранов: Переход Кругового в ЦСКА оказался полезным
Бывший футболист ЦСКА Иван Таранов высоко оценил игру Данила Кругового в составе столичного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, переход Кругового в ЦСКА положительно сказался на его карьере. В настоящее время он занимает свое место и приносит хорошие результаты не только себе, но и команде.
Специалист отметил, что защитник наслаждается игрой за команду, и поэтому его игра становится еще более эффективной. Под руководством нового тренера Фабио Челестини Круговой изменил свою позицию на поле.
Теперь он играет ближе к атаке, на фланге полузащиты. В последнем матче он забил дубль в конце первого тайма и сыграл важную роль в победе ЦСКА над "Ахматом".