Gafin Smolovning sport direktori bo‘lishini hazil qildi
Dmitriy Gafin, poytaxtning “Dinamo” jamoasi direktorlar kengashi raisi lavozimida faoliyat yuritadi, Fyodor Smolovning kelajakdagi faoliyati haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu yozda hujumchi “Krasnodar” jamoasini chempionlik mavsumidan so‘ng tark etdi. Bir intervyuda Smolov o‘zini sport direktori lavozimida sinab ko‘rmoqchi ekanligini bildirgan.
Gafin so‘zlariga ko‘ra, “Kofemaniya” klubi Fyodorni sport direktori sifatida ko‘rib chiqmoqda va ehtimol uning kelajakdagi faoliyati aynan shu klub bilan bog‘liq bo‘ladi. Fyodor Smolov avval “Lokomotiv”, Moskva “Dinamo” va Ispaniyaning “Selta” jamoalarida o‘ynagan.
U Rossiya chempionatida uch marotaba eng yaxshi to‘purar bo‘lgan. Shu yil may oyida futbolchi “Kofemaniya” restoranida bir mehmon bilan janjal qilgan, chunki mehmon Smolovga nisbatan haqoratli gaplar aytgan.
Bu voqea jamoatchilik e’tiborini tortgan va futbolchining shaxsiy hayotiga oid muhim voqealardan biri sifatida qayd etilgan. Fyodor Smolovning futbolchilik faoliyati yakunlanishi bilan sport sohasida yangi lavozimda faoliyat yuritishi kutilmoqda.

Гафин пошутил о том, что Смолов станет спортивным директором
Дмитрий Гафин, председатель совета директоров столичного клуба "Динамо", ответил на вопрос о будущем Фёдора Смолова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этим летом нападающий покинул команду "Краснодар" после чемпионского сезона. В одном из интервью Смолов заявил, что хочет попробовать себя на посту спортивного директора.
По словам Гафина, клуб "Кофемания" рассматривает Фёдора в качестве спортивного директора, и, возможно, его дальнейшая деятельность будет связана именно с этим клубом. Фёдор Смолов ранее играл за команды "Локомотив", московское "Динамо" и испанскую "Сельту".
Он трижды становился лучшим бомбардиром чемпионата России. В мае этого года футболист поссорился с одним гостем в ресторане "Кофемания", так как гость сказал оскорбительные слова в адрес Смолова.
Этот инцидент привлёк внимание общественности и был отмечен как одно из значительных событий в личной жизни футболиста. Ожидается, что с завершением карьеры Фёдора Смолова в футболе он начнёт работать на новой должности в спортивной сфере.